Кристијан Бејл: Ме прославија улоги што Дикаприо ги одбиваше

Кристијан Бејл во интервју за GQ, објаснува како својата успешна филмска кариера му ја должи на Леонардо Дикаприо.

Имено, според неговите кажувања, неговата кариера тој ја изградил на улоги коишто Дикаприо ги одбивал, бидејќи режисерите редовно прво оделе кај него, а потоа кај сите други глумци.

„Со мене не е исто… Видете, денес е, но требаше да мине некое време. Секоја улога што ја добива одреден глумец, како да е улога што Дикаприо ја одбил. Нема врска со тоа колку си добар со режисерот, секоја улога којашто јас ја толкував, му беше понудена и нему“, рече Бејл.

А, имало и повеќе други луѓе кои на Бејл му го кажале истото.

„Значи, ти благодарам, Лео! Тој буквално може да избере што да работи. И тоа е добро за него, тој е одличен. Јас сум благодарен што добивам каква било улога и свесен сум дека не можам да се однесувам како што тој глуми. Не би можел ниту да живеам со славата со којашто тој живее, а го прави тоа на одличен начин, додаде оскаровецот од филмот „The Fighter“ кој се прослави и со улогата во „American Psycho“, а беше и Бетмен во „Batman Begins“, „The Dark Knight“ и „The Dark Knight Rises“, како и Џон Конор во „Terminator Salvation“.

Бејл годинава е актуелен со филмовите „Amsterdam“ и „Thor: Love and Thunder“.

реклама

Исплива видео со Ивана Кнол од 2016: Како изгледаше порано „огнената“ Хрватка?

Read more

Од полноќ поголемо намалување на цените на горивата

Read more

Ана Брнабиќ: Србија е на раб на војна со Косово

Read more

Путин со шампањ в рака објасни зошто нема да прекине со напади

Read more

Филм & ТВ

Најубавата Бонд девојка денес е непрепознатлива

Read more

Продолжението на „Avatar“ ги одушеви критичарите: Филмот е визуелна гозба

Read more

Како изгледа денес згодната и наивна Кенди од Two and a Half Men

Read more

Документарецот за Хари и Меган предизвика контроверзии: Ја мамат јавноста

Read more
 

Сцена

Најубавата Бонд девојка денес е непрепознатлива

Читај повеќе
  • play_arrow

Селин Дион откри дека страда од ретка невролошка болест

Читај повеќе

Ник Картер обвинет за силување малолетничка

Читај повеќе
  • play_arrow

Продолжението на „Avatar“ ги одушеви критичарите: Филмот е визуелна гозба

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Како изгледа денес згодната и наивна Кенди од Two and a Half Men

Читај повеќе
  • play_arrow

Документарецот за Хари и Меган предизвика контроверзии: Ја мамат јавноста

Читај повеќе
  • play_arrow

Главна вечер и затворање на годинашниот Таксират

Читај повеќе
  • play_arrow

Кијану Ривс откри кој е најтешкиот филм што го снимил досега

Читај повеќе
  • play_arrow

Роберт Дауни Џуниор: Татко ми ме навлече на дрога кога имав 8 години

Читај повеќе