Кристијан Бејл непрепознатлив во трејлерот за новиот филм за Тор

Британскиот актер Кристијан Бејл глуми застрашувачки негативец во новиот филм „Thor: Love and Thunder“, а во трејлерот изгледа целосно непрепознатливо.

„Thor: Love and Thunder“ ќе се појави во кината ова лето, а Gorr the God Butcher треба да биде најновиот негативец во филмската франшиза.

Него го игра многу познатото лице - Кристијан Бејл - кој стои зад новиот лик со застрашувачки изглед и се појави крвав и со лузни во трејлерот објавен на YouTube.

Актерот, кој е познат по улогата на суперхеројот Бетмен во голем број филмови на DC, ќе се бори со Тор (Крис Хемсворт) во новиот филм.

Тизерите покажуваат дека Бејл изгледа непрепознатливо со маска и значително количество шминка што му ја менува структурата на лицето.

URL

Застрашувачкиот лик Gorr the God Buctcher излегува од сенките грмушки во двеминутниот трејлер.

Обожавателите на Тор со нетрпение го очекуваат објавувањето на новиот филм откако излезе последното продолжение во 2017 година.

„Thor: Love and Thunder“ треба да се појави во кината на 8 јули, а главните улоги ги толкуваат Натали Портман, Карен Гилан и Крис Прат.

Remote video URL
реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Read more

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Read more

25 јуни 1876, Индијанците ја поразиле американската војска кај Литл Бигхорн

Read more

Филм & ТВ

Бред Пит најави крај на кариерата

Read more

Објавен нов трејлер за четвртата сезона на „Stranger Things“

Read more

Бил Козби виновен за сексуална злоупотреба на малолетничка

Read more

Топ 20 тајни агенти од филмовите

Read more
 

Сцена

Шакира непрепознатлива по раскинувањето со Пике

Читај повеќе
  • play_arrow

Бред Пит најави крај на кариерата

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен нов трејлер за четвртата сезона на „Stranger Things“

Читај повеќе
  • play_arrow

Бил Козби виновен за сексуална злоупотреба на малолетничка

Читај повеќе
  • play_arrow

Бијонсе објави нова песна, не ги одушеви обожавателите

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 20 тајни агенти од филмовите

Читај повеќе

Џенифер Анистон снимаше филм во Париз: Украина е толку блиску

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален тизер за новиот филм за Мерилин Монро

Читај повеќе
  • play_arrow

Шакира објави нова песна, обожавателите мислат дека е посветена на Пике

Читај повеќе