Кристијан Ниневски го фати светиот крст на централната манифестација за Водици во Скопје

Скопје, 19 јануари 2020 (МИА) – Дваесет и петгодишниот Кристијан Ниневски беше најсреќен меѓу верниците кои скокнаа во водите на Вардар по светиот крст на централната манифестација за големиот христијански празник Богојавление – Водици во центарот на Скопје и го извлече крстот од осветените води.

реклама

Шахпаска: Пензиите ќе се исплаќаат редовно, во јануари ќе бидат зголемени

Read more

Џонсон: Ситуацијата со коронавирусот ќе биде многу поинаква на пролет

Read more

Поради вежби на МВР утре во прекин сообраќајот на регионалниот пат кон Пониква

Read more

Најчестите причини зошто некои жени чувствуваат болка во текот на сексот

Read more

Македонија

Шахпаска: Пензиите ќе се исплаќаат редовно, во јануари ќе бидат зголемени

Read more

Филипче: Почнавме разговори за техничките детали и времето на испорака на вакцините од Србија

Read more

Поради вежби на МВР утре во прекин сообраќајот на регионалниот пат кон Пониква

Read more

63 нови случаи, 176 оздравени и 13 починати

Read more
 

Вести

Португалија со рекорден број починати за еден ден, се подготвуваат построги мерки

Читај повеќе

Шахпаска: Пензиите ќе се исплаќаат редовно, во јануари ќе бидат зголемени

Читај повеќе

Калифорнија бара повлекување на вакцината на Moderna

Читај повеќе

Филипче: Почнавме разговори за техничките детали и времето на испорака на вакцините од Србија

Читај повеќе

Објавена книгата „Григор Прличев и неговиот ХIХ век“

Читај повеќе

ЕК: Земјите-членки на ЕУ да го следат геномот на коронавирусот

Читај повеќе

Џонсон: Ситуацијата со коронавирусот ќе биде многу поинаква на пролет

Читај повеќе

Поради вежби на МВР утре во прекин сообраќајот на регионалниот пат кон Пониква

Читај повеќе

Брнабиќ: Од утре почнува масовна вакцинација на граѓаните во Србија

Читај повеќе