Кристијано Роналдо е најследена личност на Instagram

Славниот фудбалер Кристијано Роналдо стана првата личност којашто има нас 301 милиони обожаватели на Instagram.

Португалската ѕвезда со години руши рекорди на фудбалскиот терен, а истото го прави и на социјалните мрежи.

Неговиот најголем ривал Лео Меси има 219 милиони обожаватели, додека Нејмар го следат 152 милиони луѓе.

Зад Роналдо освен споменатите фудбалери се и најголемите фудбалски клубови. Така, Реал Мадрид има над 99.5 милиони обожаватели на Instagram, додека Манчестер Јунајтед 40.9 милиони.

Роналдо беше и првата личност со 200 милиони обожаватели на Instagram, а новиот рекорд е доказ дека неговата популарност не престанува да расте.

реклама

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

Никој не сака да работи како сточар, иако платите се и до 50.000 денари

Read more

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more

За два дена, на Гренланд се стопи доволно мраз за да ја потопи Флорида

Read more

Фудбал

Загинаа млад фудбалер на Ајакс и брат му

Read more

Шкендија ја прекина соработката со тренерот Ѓока

Read more

Седлоски по елиминацијата од Санта Клара: Задоволен сум од реваншот

Read more

Кристијан Ериксен се враќа во Интер на прегледи

Read more
 

Спорт

Ѓоковиќ не се откажува: Сака да игра за Србија на Олимпијадата во 2024

Читај повеќе

Симон Бајлс: Не треба да објаснувам зошто го ставам здравјето на прво место

Читај повеќе
  • play_arrow

Италијанецот Џејкобс победник на 100 метри со нов европски рекорд

Читај повеќе
  • filter

За ова гледаме Олимпијада: Со договор, две злата за скок во височина

Читај повеќе

Прв светски рекорд во атлетика на годинашната Олимпијада

Читај повеќе

Зверев се закити со олимписко злато

Читај повеќе

Ѓоковиќ пред ЛОИ: Кога станува збор за Србија, јас тука пресекувам и не се свртувам назад

Читај повеќе

Илејн Томпсон-Хера собори олимписки рекорд стар 33 години

Читај повеќе

Австралиец падна од жештина двапати за време на трката, но сепак ја заврши

Читај повеќе