Кристијано Роналдо ослободен од обвинувањето за силување во Лас Вегас

Славниот португалски фудбалер Кристијано Роналдо е ослободен од обвинувањето за силување поднесено од Кетрин Мајорга за настани од 2009 година.

Судот во САД ја отфрли и втората тужба на Мајорга против Роналдо, откако првата беше отфрлена во 2018 година. Затоа, Кетрин покрена приватна тужба и наведе дека доживеала сексуален напад од Роналдо, во хотел во Лас Вегас во 2009 година.

Но, судот во Невада и судијката Џенифер Дорси ја отфрлија тужбата.

Роналдо од самиот старт ги негираше обвинувањата, а со Мајорга се спогоди и исплати паричен износ од 375.000 долари. Но, потоа таа бараше повеќе милионска сума тврдејќи дека има емоционална траума, односно во првиот момент била под притисок да ја прифати понудата на Роналдо.

Судијката ја отфрли тужбата бидејќи, како што стои во извештајот, примила неповерливи информации и документи. Дорси наведе дека адвокатот Лесли Стовал го злоупотребил и заобиколил правниот процес за парница.

Пресудено е дека Мајорга ја губи приликата да продолжи со случајот, така што Роналдо е ослободен од обвинувањата.

URL
реклама

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Протече нов нацрт договор од СЗО:„Светот мора да се подготви за нова уште посмртоносна пандемија“

Read more

Трагична несреќа кај Штип со три загинати лица

Read more

Цели семејства од Македонија одат на сезонска работа во Хрватска

Read more

Фудбал

Чави ги сака Кимих и Караско во Барселона

Read more

Бербатов: Дарко Панчев ми беше идол

Read more

Милевски: Во денешниот фудбал нема апсолутни аутсајдери

Read more

Модриќ добил понуда што не се одбива, се сели во Саудиска Арабија

Read more
 

Спорт

Чави ги сака Кимих и Караско во Барселона

Читај повеќе

Бербатов: Дарко Панчев ми беше идол

Читај повеќе

Милевски: Во денешниот фудбал нема апсолутни аутсајдери

Читај повеќе

Модриќ добил понуда што не се одбива, се сели во Саудиска Арабија

Читај повеќе
  • play_arrow

Ландо Норис ја испроба игрицата F1 2023 и заврши последен

Читај повеќе

Академија Пандев се ребрендира во Брера Струмица

Читај повеќе

Јунајтед ќе му плати на Мегваер за да го напушти клубот

Читај повеќе

Милевски повика 29 фудбалери за дуелите со Украина и Англија

Читај повеќе

Мурињо му направи заседа на судијата на паркинг: Ти си е*ана срамота

Читај повеќе