Кристијано Роналдо под истрага, му се заканува казна

Отворена е истрага против Кристијано Роналдо бидејќи ја напуштил самоизолацијата во која се наоѓаат играчите на Јувентус, за да присуствува на натпреварите за репрезентацијата на Португалија.

Оваа вест ја објави министерот за спорт на Италија, Винченцо Спадафора, во разговор за RAI.

Играчите на Јувентус се сместени во изолација откако неколку играчи добија позитивен тест, а Роналдо без ничија дозвола ја напуштил самоизолацијата.

Роналдо по натпреварите против Шпанија и Франција доби позитивен тест на коронавирус, со приватен авион се врати во Торино и оттогаш се наоѓаше во строга изолација.

Спадафора рече дека Роналдо не го почитувал протоколот кога си заминал и сега е под истрага. „Доколку се докаже дека Роналдо го прекршил протоколот му се заканува голема парична казна“, вели министерот.

реклама

Запознајте го Гонсало Салгадо, телохранителот на Кристијано Роналдо

Read more

Британски специјалци тренираат за напад од вонземјани

Read more

Погледнете како руска олимписка шампионка го одбележа Водици

Read more

Google блокираше 164 опасни апликации: Веднаш избришете ги од телефонот

Read more

Фудбал

Меси суспендиран на два натпревара по првиот црвен картон во Барселона

Read more

Бобан Николов кариерата ја продолжува во Лече

Read more

Леонардо: Големи играчи како Меси секогаш ќе бидат желби на ПСЖ

Read more

Шпанска серија: Агентот на Рамос се натега со Реал за милион евра

Read more
 

Спорт

Меси суспендиран на два натпревара по првиот црвен картон во Барселона

Читај повеќе

Котески нов тренер на Голден Арт КЛ7

Читај повеќе
  • play_arrow

Џон Џонс ги налути обожавателите со видео во кое убива дива свиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Луис Хамилтон: Сега сум на планина, тренирам секој ден

Читај повеќе

Прв пат во зима освоен вториот највисок врв во светот

Читај повеќе

Бобан Николов кариерата ја продолжува во Лече

Читај повеќе

Ракометарите го победија Чиле и одат во наредната фаза

Читај повеќе

Леонардо: Големи играчи како Меси секогаш ќе бидат желби на ПСЖ

Читај повеќе

Работнички го откажа настапот на АБА 2 турнирот во Бања Лука

Читај повеќе