Потврди клубот

Кристијано Роналдо се враќа во Манчестер Јунајтед

Англискиот фудбалски прволигаш Манчестер Јунајтед соопшти попладнево дека договорил враќање на Португалецот Кристијано Роналдо од Јувентус во своите редови.

Клубот од „Олд Трафорд“ додаде дека до реализација на трансферот преостанува уште Роналдо да ги договори личните услови и да ги мине задолжителните медицински прегледи.

Британските и италијанските медиуми пишуваат дека вредноста на трансферот изнесува 25 милиони евра.

URL

Роналдо (36) го носеше дресот на Манчестер Јунајтед од 2003 до 2009 година и на 292 натпревари постигна 118 голови, освојувајќи ја Лигата на шампиони (2008), три англиски титули и еден ФА куп.

Во летото 2009 година, Роналдо за тогаш рекорден трансфер од 94 милиони евра го замени Јунајтед со Реал Мадрид, каде мина девет сезони, а последните три беше дел од италијанскиот гигант Јувентус.

реклама

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

Read more

Во заедничка акција на македонската и грчката полиција запленет 161 кг кокаин во Солун

Read more

Од понеделник во продажба билетите за Македонија - Украина

Read more

Фудбал

Елмас доби специјален подарок од Наполи – Златното стапало на Марадона

Read more

Од понеделник во продажба билетите за Македонија - Украина

Read more

Рамос си заминува од ПСЖ, се прости со емотивна порака

Read more

Чави ги сака Кимих и Караско во Барселона

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Елмас доби специјален подарок од Наполи – Златното стапало на Марадона

Читај повеќе

Од понеделник во продажба билетите за Македонија - Украина

Читај повеќе

Алушовски го презеде кормилото на ГРК Охрид

Читај повеќе

Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

Читај повеќе
  • play_arrow

Рамос си заминува од ПСЖ, се прости со емотивна порака

Читај повеќе
  • play_arrow

Кениска атлетичарка го собори светскиот рекорд на 1.500 метри, па се расплака

Читај повеќе

Чави ги сака Кимих и Караско во Барселона

Читај повеќе

Бербатов: Дарко Панчев ми беше идол

Читај повеќе

Милевски: Во денешниот фудбал нема апсолутни аутсајдери

Читај повеќе