Кривична пријава против службеничка, надоместокот од имотните листови го задржувала за себе

Oд Министерството за внатрешни работи информираат дека СВР Куманово поднесе кривична пријава против М.Љ.(57) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „послужување во службата“.

Како што пренесуваат од СВР Куманово, во период од 01.01.2019 до 05.06.2019 пријавената, како референт во Агенцијата за катастар на недвижности – одделение Куманово, издала 197 имотни листови, при што задолжителниот надоместок од 180 денари, од граѓаните го наплаќала во готово и го задржувала за себе.

Таа го оштетила Буџетот на Агенцијата за катастар на недвижности за 35.460 денари.

реклама

Што треба да правите по секое вежбање за да стопите двојно повеќе масни наслаги?

Read more

УФЦ нокаут како на Зангиеф од Street Fighter

Read more

Конор Мекгрегор ја запроси Ди по 12 години врска

Read more

Најдобри вежби за стомачни мускули, научно докажано

Read more

Македонија

Се чека планот на МОН за учебната година, Адеми излегува од изолација

Read more

Остануваат уште пет дена за договор за нова влада, бизнисот чека нови мерки

Read more

Сотирова Бухова во самоизолација, била во контакт со позитивен на КОВИД-19

Read more

Најмногу активни ковид случаи во Скопје, Штип и Гостивар, ниту еден во Пехчево

Read more

Вести

Се чека планот на МОН за учебната година, Адеми излегува од изолација

Читај повеќе
  • play_arrow

Конфликти во Белорусија по изборите: Полицијата се судри со демонстрантите

Читај повеќе

Остануваат уште пет дена за договор за нова влада, бизнисот чека нови мерки

Читај повеќе

Сотирова Бухова во самоизолација, била во контакт со позитивен на КОВИД-19

Читај повеќе

Најмногу активни ковид случаи во Скопје, Штип и Гостивар, ниту еден во Пехчево

Читај повеќе

Променливо време со температури до 34°C

Читај повеќе

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Читај повеќе

Се зголемува бројот на заразени во Грција, регистрирани 203 нови случаи

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Малолетник загина, 20 луѓе повредени во вооружен инцидент во Вашингтон

Читај повеќе