Хроника

Кривична пријава против тројца кичевци поради агресивност кон полицајци

19. ноември 2019 - 13:50 | МИА

Кичево, 19 ноември 2019 (МИА) – Поради постоење основи на сомнение дека сториле казнено дело „спречување службено лице во вршење службено дејствие“, полициската станица од Кичево поднесе кривична пријава против Е.П.(24) од Кичево, како и против Ф.А.(28) и И.А.(24), двајцата од селото Зајас.

Осомничените мината сабота околу 22:50 часот на булеварот „Ослободување“ во Кичево, агресивно се однесувале кон полициските службеници кои сакале да извршат контрола врз патнички автомобил марка „БМВ“ без регистарски таблички.

Коментирај