Хроника

Кривична пријава за уценување со компромитирачки фотографии

24. април 2019 - 17:47 | МИА

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Д.С.(22) од село Боговиње, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „уцена’’.

Во декември 2018 година, пријавениот ѝ се заканувал на 20-годишна девојка од тетовско село дека, доколку не му исплати 300 евра, на социјалните мрежи ќе објавел фотографии со копромитирачка содржина.

Коментирај