Кривична за надрилекар од Кочани, лекувал со оксиводородна смеса

СВР Охрид поднесе кривична пријава против правно лице од Кочани и В.П. (55) од Кочани, сопственик и управител на правното лице, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела измама во врска со надрилекарство.

Од 2020 година до поднесувањето на пријавата второпријавениот со намера да стекне противправна имотна корист набавил резервоар за вода (идентичен со оние што се користат во автомобилите), клетка за електролиза и електрополнач, кои ги употребувал како бренер за загревање и за инхалација кај граѓаните преку вдишување оксиводородна смеса во гасна состојба, која се користела за индустриски цели.

реклама

Пијте го пред спиење: Напиток што го намалува шеќерот и помага при слабеење

Read more

Зошто на ЕУРО нема натпревар за 3. место? УЕФА даде објаснување

Read more

Почна сезоната на храна што го намалува ризикот од катаракта и до 43%

Read more

Трик за разладување на домот и обезбедување пријатен сон

Read more

Хроника

Загина 18-годишник од Скопско, со возилото излетал од патот

Read more

Жена нападнала две вработени во дом за стари лица во Кисела Вода

Read more

АХВ И МВР спречија шверц со јагниња

Read more

Ја силувал, а целиот настан го снимил на мобилен телефон: Кривична за кумановец

Read more
 

Вести

Сѐ е подготвено за уште едно успешно издание на фестивалот Охридско лето

Читај повеќе

Мерко дозволил бесправно градење на објект кај базенот на хотелот Дрим, обвинение против 11 лица и 1 фирма

Читај повеќе

Герасимовски синоќа на терен во Капиштец и Дебар Маало: Мирот, безбедноста и квалитетниот начин на живот на граѓаните се мојот приоритет

Читај повеќе

Сингапур одобри консумација на 16 видови инсекти, вклучувајќи скакулци и штурци

Читај повеќе

Сијарто: Унгарија ќе вложи напори за отворање на уште едно поглавје со С. Македонија

Читај повеќе

Фицо: Членството на Украина во НАТО е само гаранција за трета светска војна

Читај повеќе

Сончево и многу топло со температури до 42 степена

Читај повеќе
  • filter

11 јули 1995, почнал масакрот во Сребреница

Читај повеќе

Грција почна жестоко да казнува за прекршување правила на плажите

Читај повеќе