Крвав турнир: Голфер погоди девојка во публиката во Франција

Топчето на голферот Брукс Кепка заврши во главата на девојка во публиката на националниот голф турнир Рајдер Куп во Гјанкур, во близина на Париз.

Уште не се знае колку е сериозна повредата, но на фотографиите од местото на настанот може да се види дека девојката има преврска на едното око и изгледа дезориентирано.

Веднаш откако Кепка сфати каде заврши неговото топче, се стрча кон публиката, видно вознемирен од инцидентот што се случи рано утрово и се распрашуваше за состојбата на девојката.

Пред инцидентот, Кепка се мачеше да фати ритам на теренот, а потоа му беше уште потешко да се концентрира.

Коментаторот на Sky Sports Рич Бим рече дека девојката има „страшна повреда“ и дека топчето ја удрило точно над десното око.

Кепка моментално е рангиран на второ место според официјалната светска листа на голфери.

реклама

Што треба да јадете за да набилдате мускули побрзо?

Read more

Никогаш не вртете грб на гладна камила: Најопасните селфи фотографии

Read more

Седум особини кои покажуваат дека сте натпросечно интелигентни

Read more

Дали Швеѓаните го победија коронавирусот со нивната стратегија?

Read more

Останати спортови

Тампа со тесна победа израмни во финалето против Далас

Read more

Македонецот лизга и тренира: Стамкос ќе ѝ помогне на Тампа во финалето

Read more

Најболниот удар во историјата на ММА – право во меѓуножјето!

Read more

Ниту Трамп не успеа да го запре погубувањето на Навид Афкари

Read more

Спорт

  • play_arrow

Тампа со тесна победа израмни во финалето против Далас

Читај повеќе

Ракитиќ: Не бевме блиски пријатели со Меси

Читај повеќе
  • play_arrow

Сити славеше на незгодното гостување кај Вулвс

Читај повеќе
  • play_arrow

Ибра се погрижи за победнички старт на Милан

Читај повеќе
  • play_arrow

Бејл: Се вратив во Тотенхем поради Мурињо

Читај повеќе

Ѓоковиќ e новиот шампион на турнирот во Рим

Читај повеќе

Халеп конечно го освои Вечниот град

Читај повеќе

Роџерс слави јубилеј - 100 премиерлигашки победи

Читај повеќе
  • play_arrow

Само еден збор на Дејвис по победничката тројка: Коби!

Читај повеќе