Крвавата серија „La Révolution“ не е за публика „со слабо срце“

Netflix конечно го објави првиот трејлер за крвавата француска историска серија „La Révolution“.

Од она што можеме да го видиме во трејлерот, серијата дефинитивно не е за гледачи „со слабо срце“ – исполнета е со насилство и крвопролевање.

Серијата која Netflix ја опишува како „поинаква замисла за Француската револуција“, ќе има премиера на стриминг платформата на 16 октомври.

Дејството во француската драма е сместено во 1787 година и ја следи приказната на човекот кој ќе ја изуми гилотината и ќе ја открие болеста „Сина крв“ која ги трансформира аристократите во убијци на обичниот народ.

Remote video URL

Трејлерот почнува со реченицата „Ќе дојде денот кога робовите ќе ги скинат синџирите и напатените ќе ги здружат силите и ќе го кренат гласот во бунт“.

Подгответе се за брутални егзекуции и многу драма.

Главните улоги ги играат Амир Ел Касем, Лионел Ердоган, Марилу Осијо, Лоран Лукас и Жулјан Фризон.

Тагови
реклама

Кејот на Вардар имал калдрма...

Read more

Што открива бојата на столицата за вашата здравствена состојба?

Read more

Научниците шокирани: Една болест води кон имунитет на COVID-19

Read more

Што ќе се случи во вашиот организам ако редовно користите куркума?

Read more

Филм & ТВ

Втор трејлер за анимираната авантура „Over The Moon“

Read more

Netflix го објави официјалниот трејлер за хорор-серијата „The Haunting of Bly Manor“

Read more

Топ 20 ликови на вонземјани на сите времиња

Read more

Ако ја сакавте „Vikings“, ќе ја обожавате историската сага „The Barbarians“

Read more

Сцена

  • play_arrow

Втор трејлер за анимираната авантура „Over The Moon“

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix го објави официјалниот трејлер за хорор-серијата „The Haunting of Bly Manor“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 20 ликови на вонземјани на сите времиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Ако ја сакавте „Vikings“, ќе ја обожавате историската сага „The Barbarians“

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix го објави морничавиот трејлер за филмот „Cadaver“

Читај повеќе
  • play_arrow

Нови авантури на праисториското семејство во трејлерот за „The Croods: A New Age“

Читај повеќе

Што ќе гледаме вечерва на Синедејс?

Читај повеќе
  • play_arrow

Седумгодишната Лена напиша искрена критика за „Стела“

Читај повеќе

Публиката одлучи: Кој е најомилениот лик од ТВ-серии?

Читај повеќе