Куче истрчало 6,5 километри за да го спаси сопственикот по сообраќајќа

Макфакс/Кајгана
/ 10.06.2024 / 13:11

По сообраќајна несреќа во Орегон, куче истрчало речиси 4 милји до кампот за да го извести семејството на неговиот сопственик дека му е потребна помош, а властите велат дека Брендон Герет бил спасен поради храброста на животното.

Герет излетал од патот во бездна, а во пикапот биле неговите 4 кучиња, пренесува The Guardian.

Тој ја преживеал несреќата, а едно од неговите кучиња истрчало речиси 6,5 километри низ дивината за да стигне до семејството на неговиот сопственик.

Семејството бргу почнало да го бара Герет и на крајот го забележало неговото возило по што повикале спасувачи.

Пикапот на Гарет

Со преостанатите три кучиња, кои исто така ја преживеале несреќата, Герет бил пронајден во близина на местото на несреќата по што со хеликоптер бил префрлен на преглед во блиската болница.

Тагови
реклама

Живот

Летото ќе промени сѐ: Хороскопски знаци кои мора да се подготват за љубовни турбуленции

Read more

Маск му донесе интернет на племе во Амазон и ги навлече на порнографија

Read more

Трик за лесно ослободување од досадните семки од пиперките

Read more

Летно пиво: Историја на радлерот

Read more
 

Магазин

За гурмани: Докопани во сос од сланина, јаболка и павлака

Читај повеќе

Четири нискогликемиски намирници кои поддржуваат здраво слабеење

Читај повеќе

Летото ќе промени сѐ: Хороскопски знаци кои мора да се подготват за љубовни турбуленции

Читај повеќе

Маск му донесе интернет на племе во Амазон и ги навлече на порнографија

Читај повеќе

Црвеното грозје го намалува холестеролот и има антистареечки ефекти

Читај повеќе

Како да го забрзате метаболизмот: Многу е полесно отколку што мислите

Читај повеќе

Сарма ќофтиња за мрзливи во кујна

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 12 ненаселени места во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Трик за лесно ослободување од досадните семки од пиперките

Читај повеќе