Култура во време на корона денеска со пет изведби

Четири музички настапи и една изложба се на денешната понуда во културната програма на Град Скопје.

Програмата почнува во истиот момент кога почнува и полицискиот час, односно во 14 часот кога ќе биде емитувана изложбата „Celebrate life во изолација - Изложба: Индог“.

Во 16 часот, во паркот во Чаир настап ќе има пејачката Kanita Suma, додека во паркот позади Три Бисери во Аеродром ќе се одржат 3 настапи и тоа: во 17 часот настап на групата „In the mood“, во 18 часот бендот „Blla Blla Blla“, а во 20 часот настап ќе има групата „Бени и Нон Стоп“.

Сите настапи ќе биде дистапни онлајн на Facebook и YouTube каналите на Град Скопје.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more

Филипче: Повеќе од 20 дена со стабилен број на хоспитализирани пациенти

Read more

Споредба на Хрватска и Србија

Read more

Култура

Првиот број на списанието „Стремеж“ за годинава објавен во Прилеп

Read more

Тринаесет содржини на 35. Штипско културно лето

Read more

Тетовската уметничка галерија со јавен повик до уметниците

Read more

Корона кризата ја одложи Галичка свадба

Read more

Вести

Италија забрани влез од 13 земји

Читај повеќе

Гутереш: Латинска Америка и Карибите се новата „жешка точка“ во пандемијата

Читај повеќе

Сончево со локална облачност, температурата до 35 степени

Читај повеќе

Почнаа мирни собири низ Србија, Вучиќ не се плаши

Читај повеќе

Кекеновски: Онака како што избега, така ќе го вратиме бегалецот од Будимпешта

Читај повеќе

Мицковски: Одзивот можеби нема да биде висок, но ќе биде кредибилен за идна Влада

Читај повеќе

Мисајловски: Плата од 36.000 денари за наставниците од основното и средното образование

Читај повеќе

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Читај повеќе

Градоначалникот на Сеул е најден мртов

Читај повеќе