УЕФА ЛИГА НА ШАМПИОНИ 2021/22

Кулушевски: Никогаш нема да го заборавам овој гол

Дебитантскиот гол во Лигата на шампионите за Дејан Кулушевски вечно ќе стои во неговата меморија, а згора на тоа се работи за гол кој ја донесе победата на неговиот тим.

Јувентус синоќа се намачи со руски Зенит, но успеа да дојде до драгоцени три бода и тоа со гол на четири минути пред крајот. Зенит одолеваше, имаше 0:0 во Сант Петербург и бод в џеб, но тогаш на сцена стапи Кулушевски и го одлучи победникот.

„Сѐ додека сум жив нема да го заборавам овој гол. Тоа е мојот деби гол во Лигата на шампионите, првиот кој го постигнав сезонава, а беше и со глава!“, вели Дејан во изјава за клупскиот ТВ канал.

Remote video URL

Македонецот кој настапува за Шведска влезе од клупата за резерви во 58. минута на местото на Федерико Бернардески, а голот му го должи и на Матиа Де Шиљо чие прецизно нафрлување му кумуваше на погодокот.

„Ја видов топката како скривнува на својот пат и се исплашив дека ќе заврши вон голот. Ова е многу важна победа за тимот и воедно важен гол за мене. Влегов од клупата за да направам разлика. На почетоков имав потешкотии, но се обидов да бидам на вистинското место во вистинското време“, додаде тој за Amazon Prime Italia.

„Игравме многу лошо во и првото и во второро полувреме, но силината на тимот е да се победи дури и кога играта е лоша“, заврши Кулушевски.

Со оваа победа Јувентус остана прв на табелата во групата Х каде со максимални 9 бода е пред Челси, Зенит и Малме.

реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more

Фудбал

Левандовски му честита на Меси за Златната топка и им се заблагодари на сите

Read more

Меси: Левандовски ја заслужи Златната топка во 2020

Read more

Нејмар два месеца во аут поради повредата на зглобот

Read more

Направена жрепката за Светското клупско првенство на ФИФА

Read more
 

Спорт

Левандовски му честита на Меси за Златната топка и им се заблагодари на сите

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси: Левандовски ја заслужи Златната топка во 2020

Читај повеќе

Кошаркарите водеа на полувреме, па загубија од Украина

Читај повеќе

Нејмар два месеца во аут поради повредата на зглобот

Читај повеќе

Направена жрепката за Светското клупско првенство на ФИФА

Читај повеќе

Најдобриот голман во светот не е прв избор ни во својот клуб

Читај повеќе

Вечерва се доделува Златната топка: Кој ќе ја освои?

Читај повеќе

Јунајтед го назначи Рангник за привремен тренер

Читај повеќе

Медведев: Ѓоковиќ треба да чести вечера

Читај повеќе