ПРЕМИЕР ЛИГА 2021/22

Кулушевски одби да даде интервју на македонски јазик

Шведскиот репрезентативец кој секое лето доаѓа на одмор во Охрид одби да зборува на македонски јазик пред камерите на Sportklub по поразот од Манчестер Јунајтед.

Дејан Кулушевски вечерва го почна натпреварот на „Олд Трафорд“ и одигра 78 минути во поразот од 3:2 на својот Тотенхем.

По натпреварот застана пред микрофонот на Sportklub за да даде интервју. Новинарот почна да зборува на српски, а Кулушевски го прекина велејќи му: „На кој јазик треба да зборувам? Бидејќи не можам да одговорам на...“, а новинарот му рече: „На македонски“, на што „Швеѓанецот“ Дејан категорично врати: „Не, не, не, не... инглиш“.

Remote video URL

Кулушевски настапуваше за репрезентацијата на Македонија до 16 години, а потоа престана да се одзива на повиците за да го облече шведскиот дрес, кој го носи и ден денес.

реклама

Грците бесни на бојата на новите кошаркари: Ова не е наша репрезентација

Read more

Короната има нов симптом - заразените не се ни свесни дека е од вирусот

Read more

Ален Исламовиќ не се вика Ален, си го сменил името за подобра кариера

Read more

Роналдо додаде причини за заминување од Јунајтед

Read more

#мкфејл

Охрид го возвраќа ударот

Read more

Струшка ситуација

Read more

Се надеваме дека не се сериозни со ова

Read more

Три прашања за Стевчо Јакимовски и Општина Карпош во врска со исклучувањето на уличното осветлување

Read more
 

Магазин

Како пржената риба да биде крцкава и вкусна, а да не впие масло?

Читај повеќе
  • play_arrow

Разјаснет небесниот феномен кој го сними пилот во лет

Читај повеќе

Кои се ментално најсилни хороскопски знаци?

Читај повеќе

Kакви промени може да очекувате ако ја исфрлите солта од исхраната?

Читај повеќе

Осумката е ангелски број: Што носи денешниот датум 08.08?

Читај повеќе

Љубовна математика: Пресметајте ја долната граница на разлика во годините

Читај повеќе

Како се менува мажот кога ќе стане татко?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ослободете се од подбрадокот со неколку лесни вежби

Читај повеќе

Како да го средите домот за 30 минути?

Читај повеќе