Куман едвај го напушти Камп Ноу: Навивачите го опколија и му ја удираа колата

Реал Мадрид среде Барселона победи со 2:1 во првото сезонско Ел Класико одиграно во десеттото коло од шпанската Ла Лига.

Давид Алаба и Лукас Васкез погодија за мадридскиот клуб, а поразот од Барса го ублажи Серхио Агуеро.

Тренерот на Барселона, Роналд Куман, и понатаму трпи силни критики, а навивачите бараат тој што поскоро да си замине од клупата. Тоа се виде и по натпреварот. Навивачите еден час го чекаа пред стадионот.

Кога конечно излезе неговиот автомобил, навивачите го опколија и се обидоа да се пресметаат со него.

Му викаа да поднесе оставка и да си замине од Барселона, удирајќи го автомобилот во кој беше и неговата сопруга.

URL

Се огласи и Барселона, која го осуди ова однесување на навивачите.

Претседателот на клубот Жоан Лапорта пред Ел Класико изјави дека Барселона ќе го задржи Куман без разлика на резултатот во дербито.

реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more

Фудбал

Левандовски му честита на Меси за Златната топка и им се заблагодари на сите

Read more

Меси: Левандовски ја заслужи Златната топка во 2020

Read more

Нејмар два месеца во аут поради повредата на зглобот

Read more

Направена жрепката за Светското клупско првенство на ФИФА

Read more
 

Спорт

Левандовски му честита на Меси за Златната топка и им се заблагодари на сите

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси: Левандовски ја заслужи Златната топка во 2020

Читај повеќе

Кошаркарите водеа на полувреме, па загубија од Украина

Читај повеќе

Нејмар два месеца во аут поради повредата на зглобот

Читај повеќе

Направена жрепката за Светското клупско првенство на ФИФА

Читај повеќе

Најдобриот голман во светот не е прв избор ни во својот клуб

Читај повеќе

Вечерва се доделува Златната топка: Кој ќе ја освои?

Читај повеќе

Јунајтед го назначи Рангник за привремен тренер

Читај повеќе

Медведев: Ѓоковиќ треба да чести вечера

Читај повеќе