Ќути и бриши!

Обезбедувањето на севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун помина неколку минути дезинфицирајќи го столчето на кое седеше Ким за време на неговиот самит со Владимир Путин.

Во видеото објавено од весникот, севернокорејски безбедносен службеник, облечен во бели ракавици, темелно го брише црниот стол наменет за Ким и го прска со неидентификувана супстанца, додека телохранителот кој работи за Кремљ збунето гледа.

Друг член на севернокорејското обезбедување дал некаква наредба на припадникот на обезбедувањето кој го дезинфицирал столот, но не се знае каква наредба.

„Се покажа дека столот е предметот што предизвика најголема загриженост кај севернокорејската страна“, изјави дописникот на Коммерсантъ, Андреј Колесников.

Обезбедувањето на Ким, кое се состоело од повеќе од 100 луѓе, се чини дека не било задоволно со првото столче кое било наменето за Ким, а второто, целосно идентично, го обезбедила руската страна, додава Коммерсантъ.

URL
реклама

Нови шокантни детали од Ковачки: Безбеден град го лоцирал возилото со кое била киднапирана Вања во Маџари и кај хотелот Палас

Read more

Потпишан најголемиот договор во историјата на американскиот спорт

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Кои моменти од детството децата ќе ги паметат засекогаш?

Read more

Чек дис аут

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Што се случува во мозокот кога доживуваме Déjà vu?

Read more

Водителка покажа среден прст во живо

Read more

Добитник на лото се откажа од 37 милиони евра, причината е потресна

Read more
 

Магазин

Астро љубов: Какви бивши сте според хороскопскиот знак?

Читај повеќе
  • play_arrow

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Читај повеќе

Кои се најчестите постпородилни проблеми од кои страдаат милиони жени?

Читај повеќе

Како зимското време влијае на метаболизмот?

Читај повеќе

Зошто животот во брак може да го зголеми крвниот притисок?

Читај повеќе
  • play_arrow

5 најдобри вежби за да ги набилдате мускулите на рацете

Читај повеќе

Викенд хороскоп: Лавот ќе биде ѕвезда, Јарецот бара внатрешен мир

Читај повеќе

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Читај повеќе

Кои моменти од детството децата ќе ги паметат засекогаш?

Читај повеќе