ГЕЈМАЈ И НЕ ГИ МРСИ ПРСТИТЕ

Квики организира голем гејминг настан со јутјуберот Steffonator

Дали е возможно да грицкаш, а воедно да не си ги мрсиш прстите додека играш видео игра?

Тајната ќе ви ја открие познатиот јутјубер Steffonator кој заедно со КВИКИ најавуваат супер забава за сите големи и мали љубители на видео игри.

Од 22 до 28 јуни 2020 година на официјалниот јутјуб канал на Steffonator ќе се одржи првиот гејминг настан, насловен како КВИКИ – ГЕЈМАЈ И НЕ ГИ МРСИ ПРСТИТЕ наменет за сите гејмери кои ќе можат да си ги одмерат силите против Steffonator во Fortnite, видео - играта која минатата година ја освои престижната титула Ultimate Game Of The Year. Официјални грицки за време на настанот се секако Квики, најкрцкавите и највскусните переци, солени стапчиња, рипчиња и гриц кои на воодушевување на сите, не ги мрсат прстите додека се играат видео игри.

Наградниот фонд за гејминг настанот е во висина од околу 35.000 денари, односно прва награда 15.000 денари, втора награда 9.000 денари, трета награда 6.000 денари и 10 Квики пакет производи.

Повеќе информации околу начинот на пријавување, правилата за учество и начинот на бодување ќе можете да прочитате на фан страната на Квики Македонија на Фејсбук - www.facebook.com/Kviki-Makedonija

 

реклама

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Read more

Пијалаци што не треба да ги пиете ако имате висок крвен притисок

Read more

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Read more

Што се добива кога ќе завариш две Југо коли во една?

Read more

Промо

Пензиските друштва подготвуваат силен финиш на третото продолжение на кампањата „ЗАСАДИ ЖЕЛБА“

Read more

Како дигитализацијата ги јакне компаниите?

Read more

S-Banka – Отсега со нов, модерен дизајн, достапна и за правни лица, со многубројни функционалности

Read more

Нов зелен лик на Штип: Компанијата Mozzart донираше садници за реновираниот плоштад „Слобода“ во Штип

Read more
 

Ново

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Читај повеќе

Две причини зошто мажите одлучуваат да стапат во брак

Читај повеќе
  • play_arrow

Џанг спектакуларно го нокаутира Џојс

Читај повеќе
  • filter

Што се добива кога ќе завариш две Југо коли во една?

Читај повеќе
  • play_arrow

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Читај повеќе

Како Руската православна црква регрутира шпиони низ парохиите низ САД?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Времето за неа стои: Клаудија Шифер се врати на модната писта

Читај повеќе
  • filter
25 септември 1852, првиот лет со дирижабл на парен погон

24 септември 1852, првиот лет со дирижабл на парен погон

Читај повеќе

Пендаровски: Потребни ни се блиски врски меѓу Македонија и дијаспората

Читај повеќе