ЛА Лејкерс ја освоија титулата во играта NBA 2K20

Додека се чека продолжение на НБА лигата, во меѓувреме се одржа виртуелното натпреварување во играта NBA 2K20.

Во виртуелното финале играа Милвоки Бакс и ЛА Лејкерс, а  титулата им припадна на „езерџиите“.

Леброн Џејмс, Ентони Дејвис и останатите Лејкерс се вратија по заостанувањето од 1:3 во ерија и во седмиот натпревар победија со 103:101 и стигнаа до титулата.

За МВП беше прогласен Ентони Дејвис, кој е на каверот за играта NBA 2K20.

„Со оглед на тоа колку е реално направена играта и колку беа реални прогнозите, убаво е да се види дека нашиот потенцијал е признаен. Возбуден сум за враќањето на паркетот и ќе се обидеме да ја донесеме вистинската титула дома“, изјави Дејвис.

Remote video URL
Тагови
реклама

Пронајдено обесено момче на кејот на Вардар

Read more

Virgin Galactic и Rolls Royce претставија надзвучен авион

Read more

Поглед во луксузниот дом на Џенифер Лоренс, вреден 10 милиони долари

Read more

Сенатот го поддржа Трамп: Едногласно гласаше за забрана на TikTok

Read more

Гејминг

Пандемијата ја зголеми побарувачката за видеоигри: Продадени сите конзоли Nintendo Switch

Read more

Топ 6 ретро видеоигри за Android

Read more

Новиот гејмерски смартфон на Xiaomi доаѓа наскоро

Read more

Десет нови видеоигри со зомби во 2020

Read more

Гик

Сенатот го поддржа Трамп: Едногласно гласаше за забрана на TikTok

Читај повеќе
  • play_arrow

SpaceX лансираше ракета со нови Starlink сателити

Читај повеќе

Богатството на Марк Закерберг порасна на 100 милијарди долари

Читај повеќе

На Арктикот исчезнаа две санти мраз стари 5.000 години

Читај повеќе

Постапката за одобренија за 5G во Македонија ќе почне до крај на годината преку аукција

Читај повеќе

Што е амониум нитрат – соединението што наводно го крена Бејрут во воздух?

Читај повеќе

Интерпол: Криминалците го користат COVID-19 за компјутерски напади на поголеми жртви

Читај повеќе

Вакцината на „Novavax“ против COVID-19 успешно произвела антитела

Читај повеќе
  • play_arrow

Јапонци измислија маска која преведува на осум јазици

Читај повеќе