ЛЕТНИ ТРАНСФЕРИ 2022

La Repubblica тврди: Интер одбил да го потпише Роналдо

Деновиве сѐ погласни се шпекулациите за враќање на Роналдо во Серија А, а сега излезе информација дека португалскиот ас се понудил да му се приклучи на Интер.

Италијанскиот дневен весник La Repubblica, кој не е спортски туку општ и со седиште во Рим, објави вест дека агентот на Роналдо, Жорже Мендеш, го понудил својот клиент на Интер, но оттаму стигнал негативен одговор.

Кристијано Роналдо сака да игра во клуб кој настапува во Лигата на шампионите откако изминатава сезона неговиот Манчестер Јунајтед не успеа да се избори за место во ова натпреварување.

Интер има место директно во фазата по групи, но „Нераѕурите“ финансиски не можат да ги задоволат барањата на Роналдо, а згора на тоа веќе имаат доволно напаѓачи, плус Ромелу Лукаку кој е на чекор од камбек. Оттаму и причината поради која наводно го одбиле Роналдо.

Роналдо се поврзува и со преселба во Рома поради Жозе Мурињо, но тоа е помалку веројатно со оглед на тоа што овој клуб исто така нема да игра во Лигата на шампионите.

Засега нема најави за можно враќање во Јувентус, каде настапуваше од 2018 до 2021 година.

реклама

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Протече нов нацрт договор од СЗО:„Светот мора да се подготви за нова уште посмртоносна пандемија“

Read more

Трагична несреќа кај Штип со три загинати лица

Read more

Цели семејства од Македонија одат на сезонска работа во Хрватска

Read more

Фудбал

Чави ги сака Кимих и Караско во Барселона

Read more

Бербатов: Дарко Панчев ми беше идол

Read more

Милевски: Во денешниот фудбал нема апсолутни аутсајдери

Read more

Модриќ добил понуда што не се одбива, се сели во Саудиска Арабија

Read more
 

Спорт

Чави ги сака Кимих и Караско во Барселона

Читај повеќе

Бербатов: Дарко Панчев ми беше идол

Читај повеќе

Милевски: Во денешниот фудбал нема апсолутни аутсајдери

Читај повеќе

Модриќ добил понуда што не се одбива, се сели во Саудиска Арабија

Читај повеќе
  • play_arrow

Ландо Норис ја испроба игрицата F1 2023 и заврши последен

Читај повеќе

Академија Пандев се ребрендира во Брера Струмица

Читај повеќе

Јунајтед ќе му плати на Мегваер за да го напушти клубот

Читај повеќе

Милевски повика 29 фудбалери за дуелите со Украина и Англија

Читај повеќе

Мурињо му направи заседа на судијата на паркинг: Ти си е*ана срамота

Читај повеќе