Лацио му нуди двојно поголема плата на Имобиле

Раководството на Лацио ќе понуди нов договор на топ стрелецот на тимот, Чиро Имобиле, со скоро двојно зголемување на платата.

Платата на 30-годишниот напаѓач, кој добива по 2,5 милиони долари по сезона според неговиот тековен договор до јуни 2023 година, ќе се зголеми на 4,5 милиони.

Имобиле ја освои Златната копачка за најуспешен напаѓач во европските шампионати во 2019/2020 година, а со постигнатите 36 гола тој го изедначи рекордот на Гонзало Игуаин во Калчото.

Remote video URL
реклама

Што треба да правите по секое вежбање за да стопите двојно повеќе масни наслаги?

Read more

Бил Гејтс: Пандемијата за богатиот свет ќе заврши до 2021, за другите подоцна

Read more

Пет најчести лаги кои жените ги кажуваат за сексот

Read more

УФЦ нокаут како на Зангиеф од Street Fighter

Read more

Фудбал

Слатка одмазда: Лајк од Манџукиќ за отказот на Сари

Read more

Вилијан емотивно се збогува од Челси, навивачите огорчени од трансферот кај најголемиот ривал

Read more

Атлетико Мадрид потврди два случаи на зараза со коронавирус

Read more

Сите голови на Милан во сезоната 2019/20

Read more

Спорт

Слатка одмазда: Лајк од Манџукиќ за отказот на Сари

Читај повеќе
  • play_arrow

Вилијан емотивно се збогува од Челси, навивачите огорчени од трансферот кај најголемиот ривал

Читај повеќе

Атлетико Мадрид потврди два случаи на зараза со коронавирус

Читај повеќе
  • play_arrow

Сите голови на Милан во сезоната 2019/20

Читај повеќе
  • play_arrow

УФЦ нокаут како на Зангиеф од Street Fighter

Читај повеќе

Верстапен победник на јубилејната трка во Формула 1

Читај повеќе

Силекс против шампионот на Азербејџан во квалификациите за ЛШ

Читај повеќе

НБА: Почетокот на следната сезона можно е да се одложи за јануари

Читај повеќе
  • play_arrow

Барса - Баерн е најатрактивната средба во ЛШ

Читај повеќе