Lada Niva уште е легенда, но не е семоќна

По цели 40 години, Lada Niva нуди восхитувачки способности, но не е семоќна.

Ова на своја кожа го доживеа Џони од YouTube каналот The Late Brake Show, кој реши да ја тестира Lada. Имено, откако сфати дека инаку одличниот теренец Suzuki Jimny повеќе не е достапен, тој тргна во потрага по достојна замена.

Потрагата не траеше долго, а единственото ново решение беше Lada Niva. Оригиналната прва генерација по уште еден редизајн ја носи ознаката Legend, што многу добро ѝ одговара. Под хаубата сѐ уште е 1,7-литарски бензински мотор, сега опремен со Bosch електроника со можност да даде максимум 85 КС и 129 Nm.

Возачкото доживување е добро познато и победничката формула е сè уште присутна.

Но, како помина Lada Niva низ вода, видете подолу.

Remote video URL
Тагови
реклама

Водич за мажи: Како да зборувате „безобразно“ за време на секс ?

Read more

Тајра Бенкс 48. роденден го прослави со фотографија во костим за капење

Read more

Првата студија покажа: Омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат по природен пат

Read more

Солзи и 8 часа сведочење: Жртва на Епстин зборуваше за „оргиите“ во авионот „Лолита експрес“

Read more

Авто новости

Што е подобро во зима - 4x4 погон со all season гуми или погон на предните тркала со зимски гуми?

Read more

Toyota го претстави новиот Corolla Cross

Read more

Hyundai ја освои Top Gear наградата за автомобил и произведувач на годината

Read more

Maybach го претстави новото, необично купе-теренец

Read more
 

Автомобили

  • play_arrow

Што е подобро во зима - 4x4 погон со all season гуми или погон на предните тркала со зимски гуми?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Toyota го претстави новиот Corolla Cross

Читај повеќе
  • filter

Hyundai ја освои Top Gear наградата за автомобил и произведувач на годината

Читај повеќе

Maybach го претстави новото, необично купе-теренец

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Tesla го претстави електричниот Cyberquad за деца

Читај повеќе
  • filter

BMW објави фотографии од тестирањето на електричниот i7

Читај повеќе

Што да направите ако сте наточиле погрешно гориво во резервоарот?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Edison „краде“ од Tesla: Дали Кинезите го копираа Cybertruck?

Читај повеќе
  • filter

Opel го претстави и караванското издание на новата Astra

Читај повеќе