Ладен викенд пред нас, повелете две бесплатни видеоигри

Метеоролозите прогнозираат ладен викенд, па предлагаме да го поминете дома, на топло, со двете нови бесплатни игри на Epic Games.

Компанијата за видеоигри почна редовно да наоѓа причини и поводи нѐ радува со по две нови бесплатни игрици. А викендов се чини ќе бидат повеќе од добредојдени.

Првата бесплатна видеоигра е Elite Dangerous, вселенска симулација во која сте капетан на вселенски брод. Ако имате VR кацига, уште подобро - истражете го секој агол на универзумот.

Играта можете да ја преземете ОВДЕ.

Друга бесплатна видео игра е The World Next Door. Графиката е инспирирана од аниме жанрот, а вие сте во улога на тинејџер „заробен“ во паралелен универзум. Составувате сложувалки, играте разни мини-игри и се впуштате во генијално испреплетена приказна.

Играта можете да ја преземете ОВДЕ.

Двете видеоигри се бесплатни за преземање до 26 ноември.

реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Лични податоци на 500 милиони корисници на LinkedIn завршија на dark web

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more

Гејминг

The Witcher 3 next-gen доаѓа во втората половина на 2021 година

Read more

Call of Duty: Mobile заработи 10 милијарди долари во 2020

Read more

Само за гејмери: Објавен тизер за новиот Lenovo Legion 2 Pro

Read more

Видеоиграта „Creature in the Well“ бесплатна до 1 април

Read more
 

Гик

Лични податоци на 500 милиони корисници на LinkedIn завршија на dark web

Читај повеќе

5.200 тони вселенска прашина паѓаат на Земјата секоја година

Читај повеќе
  • filter

Епохално откритие: Археолозите го најдоа „Златниот град“ во Египет

Читај повеќе

Откриен нов вид на застрашувачки диносаурус

Читај повеќе
  • play_arrow

Поздрав од Марс

Читај повеќе

Паднаа Facebook и Instagram, дали забележавте проблеми?

Читај повеќе

The Witcher 3 next-gen доаѓа во втората половина на 2021 година

Читај повеќе

Имунологот Каменов: Не е вирусот тоа што убива

Читај повеќе

Прелистувачот Edge најпопуларен, Firefox го користат сè помалку луѓе

Читај повеќе