Lamborghini Urus го помина ирскиот третман во Carlex

Carlex Design го претстави својот нов проект, а тоа е Lamborghini Urus во зелено-бела комбинација.

Очекувано, најмногу внимание привлекува каросеријата обоена во две нијанси. Горната половина на теренецот е во Pearl White, а долната половина е во Racing Green. Бојата се нанесува со ефект на четка што создава хоризонтални линии на каросеријата и му дава динамика која не е вообичаена за луксузните возила, чии производители обично се опседнати со совршените линии.

Онаму каде што се спојуваат боите, нијансите се спојуваат за да создадат тркачка линија долж линијата на појасот, која започнува од задниот спојлер и завршува напред зад хаубата, нагласувајќи ја формата на стрелката.

Зелената нијанса продолжува на бандажите со 16 краци, додека во центарот има приклучоци со логото на Carlex. Тоа лого го краси и C-столбот на Urus, како и предниот дел од хаубата, од каде започнува линијата, протегајќи се по целото тело. Зелената и белата тема е присутна низ возилото вклучувајќи ги и зелените затемнети стакла.

Истата тема ја краси внатрешноста, бисерната бела боја доминира на горните површини, вклучувајќи ги наслоните на седиштата, централниот потпирач за раце и поголемиот дел од контролната табла. Седишниот дел на седиштата е зелен, како и патосниците и страничните потпирачи.

Покрај споменатата шема на бои, Carlex користел контрастни материјали во внатрешноста. Централните делови на седиштата содржат перфорирана кожа за разлика од страничните потпирачи и потпирачите за раце. За горниот дел од контролната табла е користена Alcantara.

Од Carlex изјавија дека имале намера да го истакнат спортскиот надворешен и луксузен ентериер, но без претерување.

Тагови
реклама

TikTok трик за гламурозна фризура без фенирање

Read more

Неделен хороскоп од 29 мај до 4 јуни: Што ви предвидуваат ѕвездите?

Read more

Се враќа евтината дневна тарифа на струјата

Read more

Со УВ светло откриле скриено поглавје во Евангелието по Матеј

Read more

Концепти

Hyundai повторно го произведе концептот Pony Coupe од 70-тите

Read more

Студенти направија автомобил што поминува преку 2.000 километри без полнење

Read more

Rimac Nevera собори 23 рекорди во еден ден

Read more

Alpine го претстави електричниот A290_β со централно возачко седиште

Read more
 

Автомобили

Tesla Model Y е најпродаван автомобил во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто Белгија воведува зелено трепкачко светло на возилата?

Читај повеќе

Загадувањето од гумите е голем проблем - која е алтернативата?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Aston Martin го претставува DB12 – разочарување на повеќе полиња

Читај повеќе
  • filter

Bentley ги претстави моделите Bentayga и Continental GTC Huntsman Edition

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Легендарната BMW Серија 5 првпат и „на струја“

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Volkswagen ја најави премиерата на Touareg

Читај повеќе
  • play_arrow

Како роботите ќе ги пратат вулканизерите во предвремена пензија?

Читај повеќе

Како ќе функционираат „црните кутии“ кои од следната година ќе бидат поставени во новите автомобили?

Читај повеќе