Лампард откри кој е за него подобар од Меси и Роналдо

Предводникот на Челси јавно го обелодени својот избор помеѓу двата најдобри фудбалери на денешницата.

Френк Лампард учествуваше на Q&A session for Hyundai каде одговараше на прашања. Доби едно незгодно кога требаше да направи избор помеѓу Лео Меси и Кристијано Роналдо.

„Ќе одам со Меси поради неговиот чист и природен талент. Но, она што Роналдо го има направено е навистина неверојатно“, рече Лампард.

Додека настапуваше за Челси тој неколку пати играше против Барселона на Меси, но за двајца негови соиграчи вели дека биле најтешките противници кои некогаш ги имал.

„Тие двајца се Чави и Иниеста. Беа одлични фудбалери, тие не беа високи и беа прилично ниски. Тоа покажува дека висината е небитна, бидејќи често луѓето мислат дека за да бидеш фудбалер треба да си огромен. Тоа воопшто не е точно“, смета стратегот на Челси.

реклама

Запознајте го Гонсало Салгадо, телохранителот на Кристијано Роналдо

Read more

Британски специјалци тренираат за напад од вонземјани

Read more

Погледнете како руска олимписка шампионка го одбележа Водици

Read more

Google блокираше 164 опасни апликации: Веднаш избришете ги од телефонот

Read more

Фудбал

Меси суспендиран на два натпревара по првиот црвен картон во Барселона

Read more

Бобан Николов кариерата ја продолжува во Лече

Read more

Леонардо: Големи играчи како Меси секогаш ќе бидат желби на ПСЖ

Read more

Шпанска серија: Агентот на Рамос се натега со Реал за милион евра

Read more
 

Спорт

Меси суспендиран на два натпревара по првиот црвен картон во Барселона

Читај повеќе

Котески нов тренер на Голден Арт КЛ7

Читај повеќе
  • play_arrow

Џон Џонс ги налути обожавателите со видео во кое убива дива свиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Луис Хамилтон: Сега сум на планина, тренирам секој ден

Читај повеќе

Прв пат во зима освоен вториот највисок врв во светот

Читај повеќе

Бобан Николов кариерата ја продолжува во Лече

Читај повеќе

Ракометарите го победија Чиле и одат во наредната фаза

Читај повеќе

Леонардо: Големи играчи како Меси секогаш ќе бидат желби на ПСЖ

Читај повеќе

Работнички го откажа настапот на АБА 2 турнирот во Бања Лука

Читај повеќе