Land Rover го претстави Defender V8 Bond Edition

Британската автомобилска компанија го претстави ограниченото издание на моделот Defender V8 кој ќе се појави во најновиот филм за Џејмс Бонд.

Инспирирани од моделот кој е користен во новиот филм „No Time to Die“ чијашто светска премиера е закажана за 8 октомври, во Land Rover за 300 купувачи подготвија специјален Defender V8 на кој доминира црната боја.

Зад проектот кој настана во чест на британскиот таен агент Џејмс Бонд стои одделот Special Vehicles, a моделот го движи 5-литарски бензин V8 мотор со 22-инчни гуми.

Моторот развива 525 коњски сили и располага со 625 Nm максимален вртежен момент. Од 0 до 100 км/час развива 240 км/ч.

За основниот модел треба да се издвојат 122.748 евра.

реклама

Водич за мажи: Како да зборувате „безобразно“ за време на секс ?

Read more

Тајра Бенкс 48. роденден го прослави со фотографија во костим за капење

Read more

Првата студија покажа: Омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат по природен пат

Read more

Солзи и 8 часа сведочење: Жртва на Епстин зборуваше за „оргиите“ во авионот „Лолита експрес“

Read more

Авто новости

Што е подобро во зима - 4x4 погон со all season гуми или погон на предните тркала со зимски гуми?

Read more

Toyota го претстави новиот Corolla Cross

Read more

Hyundai ја освои Top Gear наградата за автомобил и произведувач на годината

Read more

Maybach го претстави новото, необично купе-теренец

Read more
 

Автомобили

  • play_arrow

Што е подобро во зима - 4x4 погон со all season гуми или погон на предните тркала со зимски гуми?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Toyota го претстави новиот Corolla Cross

Читај повеќе
  • filter

Hyundai ја освои Top Gear наградата за автомобил и произведувач на годината

Читај повеќе

Maybach го претстави новото, необично купе-теренец

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Tesla го претстави електричниот Cyberquad за деца

Читај повеќе
  • filter

BMW објави фотографии од тестирањето на електричниот i7

Читај повеќе

Што да направите ако сте наточиле погрешно гориво во резервоарот?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Edison „краде“ од Tesla: Дали Кинезите го копираа Cybertruck?

Читај повеќе
  • filter

Opel го претстави и караванското издание на новата Astra

Читај повеќе