Land Rover го претстави моделот Defender Trophy Edition

Land Rover ја претстави специјалната верзија на моделот Defender.

Моделот е наречен Defender Trophy Edition и носи низа стилски карактеристики инспирирани од класичните off-road возила кои се натпреваруваа меѓу 1980 и 2000 година.

Сите примероци се лакирани во жолта боја, а моделот има интегриран воздушен компресор, степеници за пристап до кровот и гумени патосници.

Го движи 3,0-литарски 6-цилиндричен P40 мотор со турбо полнач и блага хибридна технологија кој развива 400 КС и 550 Nm максимален вртежен момент.

Од 0 до 100 км/час забрзува за само 6,1 секунди, а максималната брзина изнесува 208 км/ч.

Ќе се продава по цена од 90.000 долари, а ќе бидат произведени само 220 примероци.

Тагови
реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Британците панично купуваат гориво, бензинските пумпи останаа без залихи

Read more

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Авто новости

Колку чини одржувањето на Bugatti Chiron од 2,5 милиони долари?

Read more

Цените на половните автомобили во Германија рушат рекорди

Read more

Колкави се трошоците за поправка на електричен автомобил?

Read more

Volvo има ново лого

Read more
 

Автомобили

Колку чини одржувањето на Bugatti Chiron од 2,5 милиони долари?

Читај повеќе

Цените на половните автомобили во Германија рушат рекорди

Читај повеќе

Колкави се трошоците за поправка на електричен автомобил?

Читај повеќе

Volvo има ново лого

Читај повеќе

Дали можете да ја утврдите точната километража на половно возило?

Читај повеќе

Новото ремек дело на Ferrari пристигнува во ноември

Читај повеќе

Како да откриете дали автомобилот што сакате да го купите бил поплавен?

Читај повеќе

Дали адитивите за гориво навистина помагаат?

Читај повеќе
  • filter

За колку ќе се продаде Yugo Cabrio од 1990 година со поминати 595 километри?

Читај повеќе