Лажна дојава за бомба на лет приземји авион на Ryanair

Авион на лет од Краков кон Даблин мораше принудно да слета откако беше најдена белешка во вецето во која пишуваше дека во леталото има бомба.

Летот на Ryanair беше пренасочен на аеродромот Stansted каде полицијата на Есекс спроведе темелна проверка.

Два борбени авиони на РАФ го придружуваа патничкиот авион до слетувањето во 18 часот и 40 минути по локално време.

Полицијата соопшти дека ништо сомнително не било најдено во авионот и дека двајца мажи се уапсени под сомнение за „закана за загрозување на безбедноста на патничко летало“.

Уапсените, на возраст од 26 и 47 години, се во притвор, а авионот е вратен на операторот.

„Авионот слета нормално, а патниците безбедно беа евакуирани“, стои во соопштението од авиокомпанијата.

реклама

Наја Ривера се удавила за неколку минути, покажа официјалниот извештај

Read more

Пограничен инцидент во Охридско Езеро со глисер со албански ознаки

Read more

За јавните личности и приватните газиња

Read more

Четири рецепти за мезиња со јајца

Read more

Свет

Тестирање на антитела: 1,5 милиони Италијанци прележале COVID-19

Read more

Во Австралија војската ќе проверува почитување мерки за самоизолација

Read more

Екипа на СЗО за истрага на потеклото на пандемијата ја заврши мисијата во Кина

Read more

СЗО: Во моментов нема конечно решение за коронавирусот, а можеби нема ни да има

Read more

Вести

Поскапуваат бензините, поевтинува дизелот

Читај повеќе

Конститутивна седница на новото Собрание: Избрана Верификациската комисија

Читај повеќе

Од утре дожд и намалување на температурата

Читај повеќе

Грчкитe гранични премини „Дојрани“ и „Ники“ остануваат затворени за сообраќај

Читај повеќе

Продолжува потрагата по момчето кое исчезна во водите на Преспанско Езеро

Читај повеќе

Тестирање на антитела: 1,5 милиони Италијанци прележале COVID-19

Читај повеќе

Санкционирани диви тркачи на скопските улици

Читај повеќе

Со концерт посветен на Ана Липша Тофовиќ вечерва отворање на 60. издание на „Охридско лето“

Читај повеќе

Пограничен инцидент во Охридско Езеро со глисер со албански ознаки

Читај повеќе