Лажни „кујнски трикови“ кои заработија милијарди кликови

На интернет може да најдете илјадници видеа со совети и трикови за готвење и чистење, а авторите на тие видеа тврдат дека со нив ќе заштедите време и нерви.

Некои од овие видеа имаат дури и милијари прегледи, односно кликови, што им има донесено многу пари на авторите. Но, колку од овие трикови се навистина успешни? Можеби сте се обиделе да пробате некој од нив, а не ви успеало, па сте се убедиле дека вие сигурно не сте направиле нешто како што треба.

Екипата на BBC реши да ги провери најкликаните видеа со совети објавени на YouTube и на Facebook и да проверат кои се лажни. Ова се резултатите.

 

 

реклама

Забава

Фејл компилација на неделата

Read more

Видра скокна на брод бегајќи од орка кит

Read more

Моментот кога јагуар ѝ се приближува на фотографка во мракот

Read more

Најдобрите фејлови од годината, досега

Read more

Нови видеа

play_arrow

Топ 10 најдобри борбени сцени со Киану Ривс

Read more
play_arrow

Либанските демонстранти како тенисери го враќаа солзавецот кон полицијата

Read more
play_arrow

Пеле Vs. Марадона – Сѐ што не сте знаеле за ривалството на двајцата фудбалски великани

Read more
play_arrow

Најопасното маче на светот

Read more
play_arrow

Пет утрински навики со кои побрзо ќе слабеете

Read more
play_arrow

Кои се седумте фудбалери со нула голови сезонава?

Read more
play_arrow

Видра скокна на брод бегајќи од орка кит

Read more
play_arrow

Голема експлозија и во Русија

Read more
play_arrow

25 најдобри Single Player видеоигри во 2020

Read more
play_arrow

Здраво и вкусно: Осум рецепти за врап со туна и пилешко

Read more
play_arrow

Што треба да правите по секое вежбање за да стопите двојно повеќе масни наслаги?

Read more
play_arrow

Сите голови на Милан во сезоната 2019/20

Read more