Леброн до Коби: Брате, се надевам дека се гордееш со мене!

Лос Анџелес Лејкерс пред неколку дена ја освоија 17-тата НБА титула во историјата на клубот.

Леброн Џејмс, најголемата ѕвезда на „езерџиите“, и во најголемиот триумф не заборави на легендата на клубот и негов пријател, Коби Брајант, кој загина во хеликоптерска несреќа во јануари.

Леброн на социјалните мрежи објави емотивна порака до Коби, преку која уште еднаш покажа колку му недостига.

„Брате, се надевам дека се гордееш со мене!! Те сакам и ми недостигаш, шампионе!!“, напиша Леброн.

Петкратниот шампион на Лејкерс во НБА лигата, Коби Брајант и неговата 13-годишна ќерка Џијана ги загубија животите на 26 јануари 2020 година во хеликоптерска несреќа. Лејкерс освоената титула оваа сезона му ја посветија на Брајант.

реклама

Што го возбудува вистинскиот Македонец?

Read more

Предизвик од 52 недели: Како да заштедите 1.400 евра за една година?

Read more

Поза мачка - идеална за долг секс и двоен оргазам

Read more

Рама: Никој не може да ѝ држи лекции на Албанија

Read more

Кошарка

Почина Душан Ивковиќ, еден од најголемите кошаркарски тренери на сите времиња

Read more

ФИБА потсетува: 10 години од тројката на Илиевски против Литванија

Read more

Од МЗТ во НБА - прв пат кошаркар со ваков џиновски трансфер

Read more

Лејкерс пред потпис со Деандре Џордан

Read more
 

Спорт

Мурињо: Пелегрини ќе потпише нов договор со Рома

Читај повеќе

Ибрахимовиќ немоќен против повредите: Не сум Супермен

Читај повеќе
  • play_arrow

Тиктокерот Ламе му покажа на Саинс како се влегува во болид

Читај повеќе

Сребро и бронза за македонските теквондисти на Президент Купот во Истанбул

Читај повеќе

Фудбалерите назадуваа две места на ФИФА ранг листата

Читај повеќе

Салах израмни рекорд на Џерард за ЛШ голови на „Енфилд“

Читај повеќе
  • play_arrow

Уште не му простиле: Гризман брутално исвиркан од навивачите на Атлетико

Читај повеќе

Почина Душан Ивковиќ, еден од најголемите кошаркарски тренери на сите времиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Што откри документарецот за Шумахер на Netflix?

Читај повеќе