Леброн: Имаме добар тим, но немаме резултат, многу сум разочаран

Првата ѕвезда на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс, ја оцени моменталната позиција на тимот по неуспехот на домашен терен на средбата со Индијана (104:111).

До овој меч Пејсерс претрпеа 10 порази во 11 натпревари.

– Сега има големо разочарување кај мене, тоа е сигурно. Ми се чини дека имаме доволно добар тим за да победуваме и да имаме повеќе од 50 проценти од победите. Но, нашиот резултат не е таков. Ние сме тоа што сме. Пред нас е гостување, ќе се тестираме во натпревари со голем број силни противници, изјави Леброн.

Синоќа, Џејмс на дуелот со Индијана имаше 30 поени, 12 скока, пет асистенции и две украдени топки, но и тоа не беше доволно Лејкерс да го избегнат поразот.

Во моментов тимот од Лос Анџелес има биланс 22 победи и 23 порази и се наоѓа на 8. место на табелата во Западната конференција од НБА-лигата.

реклама

САД ѝ го блокираа на Русија плаќањето на долговите, ја принудуваат на банкрот

Read more

Брозовиќ на суд ја демантираше аферата со Ванда Нара: Имав проблеми со сопругата

Read more

Кои хороскопски знаци ќе ја запознаат љубовта на својот живот до крајот на мај?

Read more

Елитните руски специјалци трпат тешки порази, вели британското разузнавање

Read more

Кошарка

Бостон го победи Мајами на гости и се најде на чекор од финалето

Read more

НБА ја објави најдобрата петорка за 2021/22 - доминираат Балканците

Read more

Дончиќ го предводеше Далас до прва победа во конференциското финале со Голден Стејт

Read more

Бостон и Мајами продолжија со возбудливата серија, Тејтум израмни на 2:2

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Атлетичарката која 13 години докажува дека е жена: Ќе се соблечам за да ви покажам

Читај повеќе

Брозовиќ на суд ја демантираше аферата со Ванда Нара: Имав проблеми со сопругата

Читај повеќе
  • play_arrow

Бостон го победи Мајами на гости и се најде на чекор од финалето

Читај повеќе
  • play_arrow

Европски трофеј за Рома по 61 година, историски успех за Мурињо

Читај повеќе

Ибра го оперираше коленото, го чека пауза од 8 месеци

Читај повеќе

Уапсен Албанецот кој со дрон во Белград го прекина натпреварот Србија - Албанија

Читај повеќе

Британските власти дадоа зелено светло за продажба на Челси

Читај повеќе

НБА ја објави најдобрата петорка за 2021/22 - доминираат Балканците

Читај повеќе

Мурињо: Не сум веќе Специјалниот

Читај повеќе