Леброн испиша НБА историја

Првата ѕвезда на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс, постигна 46 поени рано утрово во градското дерби со Клиперс.

Така, 38-годишниот Џејмс стана првиот кошаркар кој постигнал 40 поени во натпреварите против сите 30 екипи од НБА-лигата.

URL

Лејкерс и покрај ефикасната игра на Џејмс загубија од Лос Анџелес клиперс на домашен терен со 115:133.

URL

На овој меч Леброн постави личен рекорд по број на тројки – вкупно девет.

URL

Оваа сезона ветеранот има просек од 29,8 поени, 8,5 скока и 6,9 асистенции по натпревар.

URL
URL
реклама

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Read more

Нов готвачки гаф на Бруклин Бекам - ги расипа лазањите

Read more

Нов тренд полека ја заменува порнографијата: Аудио еротика

Read more

Камерите ги побија зборовите на Алвес - Шпанците детално го опишаа силувањето

Read more

Кошарка

Леброн и Јанис капитени на Ол-стар, познати првите петорки

Read more

Бизарна повреда на Дончиќ ја засени победата на Далас

Read more

Ембиид: Немам одлучено дали ќе играм за Франција или за САД

Read more

Леброн испиша НБА историја

Read more
 

Спорт

Ѓоковиќ го декласираше Пол и закажа финале со Циципас

Читај повеќе
  • filter

Леброн и Јанис капитени на Ол-стар, познати првите петорки

Читај повеќе
  • play_arrow

Циципас го победи Хачанов и се пласираше во финалето на Австралија опен

Читај повеќе
  • play_arrow

Бизарна повреда на Дончиќ ја засени победата на Далас

Читај повеќе

Кејн: Сакам да освојам трофеи, но со Тотенхем

Читај повеќе
  • play_arrow

Забавната страна на тренинзите во Манчестер Сити

Читај повеќе
  • play_arrow

Сабаленка против Рибакина во ВТА финалето во Мелбурн

Читај повеќе

Ембиид: Немам одлучено дали ќе играм за Франција или за САД

Читај повеќе
  • play_arrow

Рома со преубаво видео му го честиташе 60-тиот роденден на Мурињо

Читај повеќе