Леброн му ја подари 23-ката на Дејвис

Леброн Џејмс одлучи да го подари својот број на дрес на новата ѕвезда на Л.А. Лејкерс, Ентони Дејвис, објави Yahoo Sports.

Така, Дејвис ќе продолжи да го носи дресот со број 23 што го имаше во седумгодишната кариера. Џејмс истиот број го носеше минатата сезона во Лејкерс, како и во Кливленд, но во Мајами носеше „шестка“. Уште не е одлучено кој број ќе го носи следно.

Дејвис наводно бил многу благодарен на ваквиот гест, а Yahoo Sports додава дека Џејмс прави сѐ што е можно за неговиот нов партнер на паркетот да се чувствува што е можно поудобно.

За потсетување, Лејкерс и Пеликанс месецов договорија трејд за Дејвис, што значи дека по неуспешната измината сезона, конечно обезбедија втора ѕвезда откако Леброн дојде минатото лето.

Трејдот ќе биде официјализиран на 6 јули.

реклама

Американски и грчки воени авиони утре со прелет над Скопје ќе го поздрават членството на РСМ во НАТО

Read more

Бегство од Дубаи: Каде се исчезнатите принцези?

Read more

Патување во пандемија: Кои земји бараат негативен тест и карантин, а кои не?

Read more

Грција се надева на „глампинг“ – тренд што ќе го спаси туризмот

Read more

Кошарка

Влезот на Коби Брајант во Куќата на славните одложен за 2021

Read more

Eurobasket ги одбра најдобрите во мак-кошарката

Read more

Келнер, дај по едно Жељко Обрадовиќ пиво

Read more

МЗТ: Антиќ и соработниците за нас повеќе не постојат, правдата ќе ја бараме на суд

Read more

Спорт

Реал Мадрид стана најскапиот клуб во Европа

Читај повеќе

Лигата на шампиони можно е да се доигра во Германија или во Турција

Читај повеќе

Падна одлука: Серија А почнува на 20 јуни

Читај повеќе

Гаспар: Ако Реал беше лидер, првенството ќе завршеше пред предвиденото

Читај повеќе

Влезот на Коби Брајант во Куќата на славните одложен за 2021

Читај повеќе

Комити: Дајте му на Вардар да игра во Европа

Читај повеќе

Ериксен и Шмајхел нудат получасовен онлајн тренинг

Читај повеќе

Конор Мекгрегор: Јас сум најголем ММА борач на сите времиња

Читај повеќе
  • filter

Скопски Шкупи почна со тренинзи

Читај повеќе