Леброн сѐ уште размислува за понудата од речиси 100 милиони долари за нов договор

Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс, разговарал со клупските челници за продолжување на договорот, објави ESPN, повикувајќи се на менаџерот на играчот, Рич Пол.

Истиот извор наведува дека двете страни имале продуктивен разговор, но сѐ уште не е договорен нов договор.

Состанокот се одржа на 4 август, првиот ден кога играчот-ветеран можеше да потпише двегодишен договор вреден 97,1 милиони долари. Исто така, Леброн по желба може да ја искористи опцијата и да потпише договор на само една година во износ од 47 милиони долари.

Договорот на 37-годишниот Леброн со Лејкерс, кој го потпиша во 2020 година, истекува на крајот од нареднава сезонаа 2022/23.

Remote video URL

Леброн е четирикратен шампион на НБА, а минатата сезона на 56 натпревари од регуларниот дел имаше просек од 30,3 поени со 8,2 скока и 6,2 асистенции.

Лејкерс, да потсетиме, не успеаја да се пласираат во плеј-офот.

реклама

Дали сте знаеле: Македонец го дизајнирал славниот југословенски киоск

Read more

Почнува период што се случува еднаш на 12 години: Што ќе му донесе на секој хороскопски знак?

Read more

Зошто Кинезите престанаа да ги исплаќаат кредитите за стан?

Read more

Експертите многу јасно објаснија дали треба да се тушираме наутро или навечер

Read more

Кошарка

Јончевски: Пласман на ЕУРО по пауза од 10 години би бил успех за оваа репрезентација

Read more

Ултиматум на Дурент: Ќе останам ако ги отпуштите овие двајца

Read more

Грците бесни на бојата на новите кошаркари: Ова не е наша репрезентација

Read more

Леброн сѐ уште размислува за понудата од речиси 100 милиони долари за нов договор

Read more
 

Спорт

Јужна Кореја победник на ракометниот Мундијал во Скопје

Читај повеќе

Швјонтек: Ќе играм послободно, бидејќи веќе не морам ништо да докажувам

Читај повеќе

Албумот на Panini за Мундијалот во Катар излегува на 24 август

Читај повеќе

Манчини ги прогласи фаворитите за освојување на Серија А

Читај повеќе

Катар бара од ФИФА Мундијалот да почне ден порано

Читај повеќе
  • filter

Дресовите на премиерлигашите: Лестер најлош, Вест Хем најубав

Читај повеќе

Левандовски: Се чувствувам како дете со нова играчка

Читај повеќе

Почина Кирил Дојчиновски, легенда на македонскиот фудбал

Читај повеќе

Јувентус три недели без првиот голман Шченсни

Читај повеќе