НБА 2021/22

Леброн стигна до 10.000 скокови во кариерата

Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс ноќеска на натпреварот со Индијана Пејсерс имаше 12 скока и со тоа ја достигна границата од 10.000 скока во кариерата.

Џејмс стана 42-от кошаркар во историјата на НБА со 10.000 скока. Единствените активни играчи кои претходно имаат вакво постигнување се соиграчите на Леброн, Двајт Хауард и ДеАндре Џордан.

Во исто време, Џејмс стана првиот играч во историјата на лигата кој успеал да постигне 30.000 поени, 10.000 скока и 9.000 асистенции во кариерата.

Триесет и седумгодишниот Џејмс ја игра својата 19-та сезона во НБА.

реклама

САД ѝ го блокираа на Русија плаќањето на долговите, ја принудуваат на банкрот

Read more

Брозовиќ на суд ја демантираше аферата со Ванда Нара: Имав проблеми со сопругата

Read more

Кои хороскопски знаци ќе ја запознаат љубовта на својот живот до крајот на мај?

Read more

Елитните руски специјалци трпат тешки порази, вели британското разузнавање

Read more

Кошарка

Бостон го победи Мајами на гости и се најде на чекор од финалето

Read more

НБА ја објави најдобрата петорка за 2021/22 - доминираат Балканците

Read more

Дончиќ го предводеше Далас до прва победа во конференциското финале со Голден Стејт

Read more

Бостон и Мајами продолжија со возбудливата серија, Тејтум израмни на 2:2

Read more
 

Спорт

Неверојатната приказна на херојот на Рома

Читај повеќе
  • play_arrow

Атлетичарката која 13 години докажува дека е жена: Ќе се соблечам за да ви покажам

Читај повеќе

Брозовиќ на суд ја демантираше аферата со Ванда Нара: Имав проблеми со сопругата

Читај повеќе
  • play_arrow

Бостон го победи Мајами на гости и се најде на чекор од финалето

Читај повеќе

Европски трофеј за Рома по 61 година, историски успех за Мурињо

Читај повеќе

Ибра го оперираше коленото, го чека пауза од 8 месеци

Читај повеќе

Уапсен Албанецот кој со дрон во Белград го прекина натпреварот Србија - Албанија

Читај повеќе

Британските власти дадоа зелено светло за продажба на Челси

Читај повеќе

НБА ја објави најдобрата петорка за 2021/22 - доминираат Балканците

Читај повеќе