СЕРИЈА А 2019/20

Лече му откина 2 бода на Јуве

Голем кикс на шампионот Јувентус на гости кај повратникот во Серија А, тимот на Лече кој се избори за 1:1.

Откако првите 45 минути поминаа без голови, „Старата дама“ го отвори резултатот со удар од белата точка преку Пауло Дибала. Пеналот го изнуди Миралем Пјаниќ кој беше соборен од Јакопо Петричоне.

Но, само шест минути подцна и Лече доби пенал откако Матајс де Лихт играше со рака во шестнаесетникот. Марко Манкозу беше непогрешлив, совладувајќи го Војчех Шченсни.

До крајот ниту една екипа не успеа да постигне победнички гол, а шанси имаше и на двете страни. За Лече ова е голем бод во борбата за опстанок, но голем кикс за Јуве кој може да загуби врвот доколку подоцна Интер ја совлада Парма.

Јувентус настапи без Кристијано Роналдо кој тренерот Маурицио Сари реши да го одмори.

реклама

Фудбал

Претседателот на ФИФА позитивен на COVID-19

Read more

Мурињо: Во Тотенхем нема место за примадони

Read more

МекТоминеј: Нема поента да го победиш ПСЖ ако одиграш лошо против Лајпциг

Read more

Извлечени четвртфиналните двојки во домашниот фудбалски куп

Read more

Спорт

Пелистер тесно поразен во првото коло на Европската лига

Читај повеќе

Претседателот на ФИФА позитивен на COVID-19

Читај повеќе

Официјално: Одложен натпреварот со ПСЖ поради двајца позитивни во Вардар

Читај повеќе

Мурињо: Во Тотенхем нема место за примадони

Читај повеќе

Ракометарите на Вардар не отпатуваа за Париз

Читај повеќе

МекТоминеј: Нема поента да го победиш ПСЖ ако одиграш лошо против Лајпциг

Читај повеќе

Извлечени четвртфиналните двојки во домашниот фудбалски куп

Читај повеќе
  • play_arrow

Рамос е најдобриот дефанзивец во историјата, според France Football

Читај повеќе
  • play_arrow

Модриќ не е загрижен за својата иднина во Мадрид

Читај повеќе