Легендарната Toyota Supra од „Fast and Furious” продадена за 550.000 долари

Филмот „Fast and Furious” во 2001 година ја подигна американската тјунерска сцена на глобално ниво, а икона беше Toyota Supra која ја возеше Брајан О’Koнор (Пол Вокер). Автомобилот од филмот се појави на аукција и доби нов сопственик.

На аукцијата одржана во Лас Вегас на 19 јуни, новиот сопственик на автомобилот плати за него 550.000 долари.

Автомобилот има 3.0 литарски мотор со 6 цилиндри, турбо полнач и четиристепен автоматски менувач.

Пол Вокер го изгуби животот во сообраќајна несреќа на 30. ноември 2013 година во Калифорнија.

реклама

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

Никој не сака да работи како сточар, иако платите се и до 50.000 денари

Read more

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more

За два дена, на Гренланд се стопи доволно мраз за да ја потопи Флорида

Read more

Авто новости

Како да ја намалите потрошувачката и да заштедите на гориво?

Read more

Трка во забрзување на најбавните градски автомобили

Read more

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more
 

Автомобили

Како да ја намалите потрошувачката и да заштедите на гориво?

Читај повеќе
  • play_arrow

Трка во забрзување на најбавните градски автомобили

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Читај повеќе
  • play_arrow

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Читај повеќе

Совети за возачи: Кога е време за нов акумулатор?

Читај повеќе
  • filter

Land Rover го претстави моделот Defender Trophy Edition

Читај повеќе
  • play_arrow

Audi RS6 vs BMW M550i – кој е побрз?

Читај повеќе
  • filter

Поглед во тјунираниот „ѕвер“ BMW X7

Читај повеќе
  • filter

Volkswagen го претстави малиот кросовер Taigo

Читај повеќе