Легендарниот Versace фустан конечно се продава: Има кој да го купи, но ретко кој може да го носи

Фустанот на модната куќа Versace што латино ѕвездата Џенифер Лопез го носеше на доделувањето на наградите Греми во 2000 година е едно од најпопуларните парчиња облека во модната историја.

За тоа сведочи фактот дека заради овој фустан беше создадено пребарувањето по фотографии на Google, а 19 години подоцна беше направена реплика на креацијата што повторно ја носеше Џеј Ло.

Новата колекција на Донатела Версаче е инспирирана токму од овој фустан, а новата верзија што Лопез ја носеше на пистата на Модната недела во Милано само минимално се разликува од оригиналот.

Добрата вест е дека овој фустан сега е достапен на продажба и може секој да го купи.

Ок, не баш секој, имајќи предвид дека фустанот во претпродажба чини 9.325 долари, односно нешто повеќе од 8.500 евра.

Високата цена не значи дека нема да има заинтересирани. Има кој да го купи легендарниот фустан, но ретко кој може да го носи.

Треба многу самодоверба и совршено вајано тело за да го износите овој фустан како што тоа го направи Џеј Ло и тоа не еднаш, туку два пати.

реклама

Тешки последици кои пациентите со COVID-19 ги чувствуваат месеци по оздравувањето

Read more

Охрабрувачки бројки на заразени од COVID-19 по „црната рекордна недела“

Read more

Наја Ривера официјално прогласена за мртва, се исклучува можноста за убиство или самоубиство

Read more

Се укинува забраната во ресторани и кафулиња да седат само двајца на иста маса

Read more

Стил

Ѕвездата на „365 Days“ Микеле Мороне ново заштитно лице на Guess

Read more

Летен тренд: Едноделен костим за капење

Read more

Толку е убава што луѓето мислат дека е кукла

Read more

Наоми Кембел разголена за Valentino

Read more

Магазин

Што се случува кога по втор пат ќе се заразиме со коронавирусот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Моментот кога Роберт Ирвин беше каснат од змија на лицето

Читај повеќе
  • filter

Ѕвездата на „365 Days“ Микеле Мороне ново заштитно лице на Guess

Читај повеќе

Русија до крајот на годинава ќе произведе 200 милиони дози вакцина против COVID-19

Читај повеќе

Колку често и како треба да го миете реупотребливото шише за вода?

Читај повеќе
  • play_arrow

Пет навики кои ќе ви го сменат животот

Читај повеќе
  • filter

Неверојатна трансформација: Американката која изгуби 60 килограми за 1 година

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт на денот: Палачинки од овес и банана

Читај повеќе

Тешки последици кои пациентите со COVID-19 ги чувствуваат месеци по оздравувањето

Читај повеќе