Лејди Гага како Харли Квин на сетот на Joker: Folie à Deux

Лејди Гага беше фотографирана на снимањето на филмот „Joker: Folie à Deux“ во саботата во Њујорк.

Наградуваната актерка и пејачка, чие вистинско име Стефани Германота, фотографирана е на скалите на Врховниот суд на Окружниот Њујорк во центарот на Менхетен.

Актерката е опкружена од група полицајци, среде толпа луѓе кои носат транспаренти со натписи како „Ослободете го Џокер“.

Гага (36) во сцената е облечена во светлоцрвен блејзер, а под него носи топ со препознатлив црно-бел дезен, кој е заштитен знак на Харли Квин. Костимот е комплетиран со црно кожено мини здолниште и црни хулахопки.

Remote video URL

Продолжението на Joker е во режија на Тод Филипс, кој исто така e со-сценарист со Скот Силвер. Квин е лик кој првично беше замислен како антитеза на злобниот Џокер.

Приказната за нејзиното потекло вели дека била психијатар во азилот Аркам и ја нарекувале д-р Харли Квинзел. Во стриповите таа развива врска со еден од нејзините пациенти, Џокер, и на крајот станува негова соучесничка и љубовница.

Гага не е првата актерка која ја глуми Харли Квин. Марго Роби ја оживеа оваа хероина во Harley Quinn: Birds of Prey од 2020 година.

Хоакин Феникс ја повторува својата улога на Артур Флек и Џокер во продолжението со Гага, заедно со Зази Битс, која повторно ќе ја гледаме како Софи Дамонд. Брендан Глисон и Кетрин Кинер добија улоги за кои засега не се кажува ништо.

Гага, која неодамна настапи на Оскарите во 2023 година, го имаше своето деби на големото платно во Machete Kills од 2013 година.

Таа потоа доби одлични критики и номинација за Оскар за нејзината улога во 2018 година во филмот A Star is Born, пред да глуми во House of Gucci.

Пејачката која го испеа хитот Shallow, исто така, собра пофалби за нејзините појавувања во епизоди на American Horror Story's Hotel и Roanoke.

Joker: Folie à Deux треба да се појави во кината во октомври 2024 година.

Remote video URL
реклама

Зошто луѓето го мразат Новак Ѓоковиќ?

Read more

Шест знаци дека ви недостасува витамин Б12

Read more

Рани симптоми на срцев удар што се појавуваат неколку месеци порано

Read more

Зошто Белгија воведува зелено трепкачко светло на возилата?

Read more

Филм & ТВ

Amazon Prime се мајтапи со Netflix за забраната за споделување лозинка

Read more

Muted е меѓу најгледаните серии на Netflix, сите ја коментираат последната сцена

Read more

Георгина ги украде погледите во Кан

Read more

Наскоро доаѓаат летните блокбастери

Read more
 

Сцена

Amazon Prime се мајтапи со Netflix за забраната за споделување лозинка

Читај повеќе
  • play_arrow

Muted е меѓу најгледаните серии на Netflix, сите ја коментираат последната сцена

Читај повеќе
  • filter

Георгина ги украде погледите во Кан

Читај повеќе
  • play_arrow

Наскоро доаѓаат летните блокбастери

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најсмешни блупери на Џим Парсонс како Шелдон

Читај повеќе
  • play_arrow

Тина не си го сакала големиот хит награден со Греми: Ужасна и грозна песна

Читај повеќе

Почина Тина Тарнер

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Новата Софија Лорен во предизвикувачки фустан блесна во Кан

Читај повеќе
  • play_arrow

Спремете ги паломите: Романтични филмови кои немаат среќен крај

Читај повеќе