Лејди Гага повторно на филмското платно

После освоените Златен глобус и Оскар, Лејди Гага доби понуда за нова улога.

Пејачката ќе се појави во улогата на Одри во новиот филм „Little Shop of Horrors“, пренесува US weekly.

Познатиот мјузикл го следи Симор, осамен човек кој работи во цвеќарница и е лудо вљубен во колешката Одри. Тој открива необично растение-месождер, кое го нарекува Одри и го храни со човечко месо.

Сè уште не е познато кој ќе игра во главната машка улога, но убавата Одри ќе ја глуми Лејди Гага.

Пејачката за улогата во „American Horror Story“ го доби Златниот глобус, додека за филмот „A Star is Born“ освои Оскар за најдобра песна.

реклама

Мухамед Зекири со сопругата и ќерката се хоспитализирани со COVID-19

Read more

90 проценти од новозаболените во Скопје потекнуваат од 15 фамилии

Read more

Целосен викенд карантин за Скопје, Штип, Куманово и Тетово, делумен за остатокот од земјата

Read more

Објавено уште едно видео од бруталното однесување на полицијата кон Џорџ Флојд

Read more

Филм & ТВ

Кијану Ривс е „виновен“ за името на John Wick

Read more

Објавен трејлерот за трилер драмата „Run With The Hunted“

Read more

Емилија Кларк се враќа со хорор антологијата „Murder Manual“

Read more

„Total Recall“ слави 30 години, сите го паметат по една сцена

Read more

Сцена

Кијану Ривс е „виновен“ за името на John Wick

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за трилер драмата „Run With The Hunted“

Читај повеќе
  • play_arrow

Емилија Кларк се враќа со хорор антологијата „Murder Manual“

Читај повеќе
  • play_arrow

„Total Recall“ слави 30 години, сите го паметат по една сцена

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто обожаваме да гледаме серии и филмови за криминалци?

Читај повеќе
  • play_arrow

Астронаутите на SpaceX слушале „AC/DC“ и „Black Sabbath“ при лансирањето

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за италијанската хорор серија „Curon“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Клинт Иствуд го прослави 90. роденден

Читај повеќе