Лејкерс и Никс се опции за Лилард

Демијан Лилард со години е еден од најдобрите бек-шутери во НБА.

Оваа сезона ѕвездата на Портланд игра на врвот на своите способности, обидувајќи се да ги донесе Блејзерс до посакуваната осма позиција во Западната конференција.

За жал, тој во изминатите седум години не успеа да постигне значителен успех во тимот. Затоа многумина одбиваат да веруваат дека 29-годишниот бек ќе остане во Орегон.

Според Марк Берман од New York Post, плејмејкерот би сакал да се пресели во Њујорк Никс или во Лос Анџелес Лејкерс доколку биде разменет.

Засега, Лилард останува лојален на својот тим и никогаш јавно не изјавил дека сака да си замине, но потенцијалниот пад на „пешаците“ од битката за плеј-оф би можело да ја смени ситуацијата.

Следната година ќе биде последна од договорот на Демијан, па ова е уште една опција за потенцијално „збогум“ со организацијата Портланд.

реклама

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Скопјанец организирал фудбалски турнир непочитувајќи ги мерките за заштита од COVID-19

Read more

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Read more

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Read more

Кошарка

Формирани двојките за првото коло од НБА плејофот на Истокот

Read more

НБА: Почетокот на следната сезона можно е да се одложи за јануари

Read more

Нетс и Меџик ги обезбедија последните две места во плеј-офот на Истокот

Read more

Трагедија во Србија: Поранешен кошаркар на Црвена Ѕвезда почина на тренинг

Read more

Спорт

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Читај повеќе

Ѓоковиќ одлучи да игра на УС Опен

Читај повеќе
  • filter

Озил бара поддршка за „Muslim Lives Matter“

Читај повеќе

Гасперини: Штета, помисливме дека сме во полуфинале

Читај повеќе

Сити испрати понуда за Кулибали

Читај повеќе

Пирло сака да го донесе Џеко во Јувентус

Читај повеќе
  • play_arrow

10 фудбалски легенди кои ќе се пензионираат до следната сезона

Читај повеќе

Формирани двојките за првото коло од НБА плејофот на Истокот

Читај повеќе
  • play_arrow

ПСЖ за три минути стигна до полуфиналето

Читај повеќе