Лејкерс се зезнаа – добија играч што го отпуштија во 2017 година

Лос Анџелес Лејкерс конечно се ослободија од Расел Вестбрук, но можат само делумно да бидат задоволни од завршената работа.

Лејкерс неодамна пропуштија голема можност да го испратат Расел Вестбрук во замена за Кајри Ирвинг, а денеска го испратија поранешниот МВП во размена на играчи со Минесота и Јута.

Да потсетиме, Лејкерс му го понудија на Бруклин Вестбрук и два пика за Ирвинг, по што Нетс побараа уште двајца играчи, на што Лејкерс не се согласија. Далас го искористи тоа и ги испрати Спенсер Динвиди и Доријан Фини-Смит и им го украде Ирвинг од пред нос на Лејкерс.

Сега Лејкерс успеаја да се ослободат од Вестбрук, но во замена добија многу полош кошаркар од Ирвинг.

Имено, во Лејкерс пристигна Д'Анџело Расел, кој кариерата ја започна во клубот од Лос Анџелес, а по две сезони практично беше исфрлен од тимот во замена за Брук Лопес во 2017 година.

Заедно со Расел, нови играчи на Лејкерс станаа Малик Бисли и Џеред Вандербилт.

Минесота ги доби Мајк Конли и Никеил Александар-Вокер, додека Вестбрук заврши во Јута со Хуан Тоскано-Андерсон и Демијан Џонс.

реклама

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Read more

Пијалаци што не треба да ги пиете ако имате висок крвен притисок

Read more

Што се добива кога ќе завариш две Југо коли во една?

Read more

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Read more

Кошарка

Дрес од МЗТ за градоначалникот на Њујорк, Ерик Адамс

Read more

Дали Дончиќ ќе го сруши НБА рекордот за најголема плата?

Read more

Хауард: Ако не ме повикате за ЛОИ ќе играм за Тајван и ќе ви дадам 85 поени

Read more

Топ 10 најплатени играчи во Евролигата

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Џанг спектакуларно го нокаутира Џојс

Читај повеќе
  • play_arrow

Роналдо во арапска носија изведе бедуински танц со меч

Читај повеќе

Mundo Deportivo: Модриќ наскоро ќе биде во тимот на Меси

Читај повеќе

Томас Милер има 100 победи во ЛШ

Читај повеќе
  • play_arrow

Роналдо не доби пенал, па му се налути на судијата

Читај повеќе

Капело објасни зошто Јувентус има предност во трката за Скудетото

Читај повеќе

Дрес од МЗТ за градоначалникот на Њујорк, Ерик Адамс

Читај повеќе

И Интер добива сопственик од Блискиот Исток?

Читај повеќе

Хамилтон пред Јапонското ГП: Се надевам Ред Бул нема да биде 30 секунди пред сите

Читај повеќе