Лејвер: Само храбро Новак, предизвикот продолжува

Легендарните тенисери му даваат поддршка на Новак Ѓоковиќ по поразот во финалето на УС Опен.

Ѓоковиќ не успеа да го освои календарскиот грен слем, ниту да стане рекордер по бројот на Грен слем титули.

Единствениот тенисер кој успеа да освои календарски грен слем е Род Лејвер. Тој ги коментираше поразот на Ѓоковиќ и играта на Медведев.

„Данил Медведев, го сопре едниот од најдобрите тенисери на сите времиња. Да се освои првиот грен слем е неверојатно чувство, а уште повеќе кога тоа е против шампион како што е Новак Ѓоковиќ. Само храбро Новак, предизвикот продолжува. Ти посакувам сè најдобро“, напиша Лејвер на Twitter.

URL

Поразот на Новак тешко го поднесе и полската тенисерка Ига Швјонтек.

URL

„Не... не плачам, не плачам. “, напиша минатогодишната шампионка на Ролан Гарос.

Во публиката меѓу присутните беа и Бредли Купер и Бред Пит кои навиваа за Ѓоковиќ и го бодреа во најтешките моменти.

Новак доби огромна поддршка од публиката како никогаш досега.

URL
реклама

Избрани 31 градоначалник во првиот круг, ВМРО-ДПМНЕ со најмногу победници

Read more

Малолетната ќерка на Хајди Клум позираше со разголени гради за Rollacoaster

Read more

Апасиев: Имаме советници во над 30 општини

Read more

Кање со бизарна маска се појави на свадба кај синот на најбогатиот човек во светот

Read more

Тенис

АТП листа: Федерер испадна од топ 10

Read more

Дебитантско финале на Индијан Велс

Read more

Циципас и Зверев испаднаа од Индијан Велс

Read more

Фоњини двапати го погоди Мело во меѓуножјето, па прослави поен

Read more
 

Спорт

МЗТ Скопје поуспешен на гостувањето кај Еуро Никел

Читај повеќе

АТП листа: Федерер испадна од топ 10

Читај повеќе
  • play_arrow

Во античка Олимпија запален олимпискиот оган за ЗОИ Пекинг 2022

Читај повеќе

Одбивањето да се вакцинира ќе го чини Ирвинг 200 милиони долари

Читај повеќе
  • play_arrow

Мурињо: Требаше да победиме, најмалку нерешено

Читај повеќе

Клоп во Салах гледа најдобар фудбалер во светот

Читај повеќе

Дебитантско финале на Индијан Велс

Читај повеќе

Ф1: Објавен календарот за новата сезона со рекордни 23 трки

Читај повеќе

Циципас и Зверев испаднаа од Индијан Велс

Читај повеќе