Lenovo го претстави новиот лаптоп со уникатно решение за слушалки

Во време кога видеоповиците се неопходни, заборавањето на слушалките дома може да биде проблем, но Lenovo има решение за тоа.

Од Lenovo пристигна новиот лаптоп ThinkBook 15 Gen 2 со интегрирани Bluetooth безжични слушалки за чие складирање и полнење и смислено елегантно решение.

Слушалките по употребата се ставаат во слот кој се вовлекува во куќиштето на лаптопот, а додека се внатре се одвива процесот на полнење. Откако ќе се извадат слушалките автоматски се поврзуваат со лаптопот. Ова е корисно решение за луѓето кои забораваат да ги наполнат своите уреди или ги забораваат дома.

ThinkBook 15 Gen 2 може да се добие со Intel Core i7 процесор од 11 генерација или со AMD Ryzen 4000 процесор до 40 GB RАМ и 1 TB SSD или до 2 TB HDD меморија.

Лаптопот има 15,6-инчен екран, а достапен е и со верзија која е чувствителна на допир. Доаѓа со 45Wh батерија која се празни после 6 часа или 60 Wh батерија која трае 2 часа подолго.

Тагови
реклама

Измерени повеќе од 15.000 пениси: Кој е златниот просек?

Read more

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Седум предмети преку кои е најголема шансата да се заразите со корона

Read more

Катапулт поза: Повеќекратен оргазам за неа, дрска игра за него

Read more

Хардвер

Поглед во новиот iPad Air

Read more

Поглед во новиот паметен часовник Huawei Watch GT2 Pro

Read more

Што ќе се случи ако приклучите 100 полначи во телефонот?

Read more

OnePlus наскоро ќе претстави паметен часовник

Read more

Гик

  • play_arrow

Кинеска демонстрација на моќ: Рој дронови против непријателот

Читај повеќе

Што му ја „цица“ батеријата на iPhone 12?

Читај повеќе
  • play_arrow

Најмоќниот чипсет досега е главниот адут на новата Huawei серија

Читај повеќе
  • play_arrow

Што се случува кога некој ќе умре во вселената?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да постигнете убави голови од слободен удар на „FIFA 21“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Астронаутите од МВС се вратија на Земјата по 196 дена во вселената

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Поглед во новиот iPad Air

Читај повеќе

Facebook Dating конечно достапен во Европа

Читај повеќе
  • play_arrow

3D патување низ Сончевиот Систем

Читај повеќе