Леонардо: Големи играчи како Меси секогаш ќе бидат желби на ПСЖ

Спортскиот директор на парискиот клуб ги разгорува гласините дека следна дестинација на Меси може да биде француската престолнина.

Бразилецот Леонардо признава дека големи играчи, токму како Аргентинецот, секогаш ќе бидат интересни за францускиот гигант.

„Големи играчи како Меси секогаш ќе бидат на листата на желби на ПСЖ. Но, сега не е време да зборуваме за тоа, ниту пак за сонуваме за таков трансфер“, вели тој во интервју за France Football.

„Сепак, ние седиме на масата на која се сите клубови кои внимателно ја следат ситуацијата со Меси. Всушност, ние не седиме на таа маса, туку на нашето столче има резервација, за секој случај“, открива Леонардо.

Додека ПСЖ чека да види што ќе случи помеѓу Меси и Барселона, работи и на обновување на договорите на Килјан Мбапе и Нејмар. Ако носењето на Меси е сон, останувањето на овие двајца е исто така важно.

„Се надевам дека се убедени дека ПСЖ во моментов е добро место за амбициозен фудбалер. Само треба да најдеме заеднички јазик помеѓу нивните желби и побарувања и нашите очекувања и намери. Но, нема да ги молиме: тој што сакаат да остане, ќе остане“.

Тагови
реклама

Прв воздушен напад на САД по наредба на Џо Бајден, 17 загинати

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Некогаш беше најдебелото дете во светот, сега никој не може да го препознае

Read more

Приведени осум лица по протестот за „Монструм“

Read more

Фудбал

Жрепката одлучи: Манчестер Јунајтед против Милан

Read more

Ибра: Роналдо е најдобриот фудбалер во историјата

Read more

Судијата ја „сецна“ Звезда во 94-та минута, коментаторот урлаше: Зошто? Зошто?

Read more

Познати осминафиналистите во ЛЕ: Адеми и Ристовски продолжуваат, Елмас елиминиран

Read more
 

Спорт

Почина Алфредо Кинтана, 32-годишниот голман на Порто

Читај повеќе

Лазаров го соопшти списокот за двобојот со Данска

Читај повеќе

Жрепката одлучи: Манчестер Јунајтед против Милан

Читај повеќе

Ибра: Роналдо е најдобриот фудбалер во историјата

Читај повеќе
  • play_arrow

Судијата ја „сецна“ Звезда во 94-та минута, коментаторот урлаше: Зошто? Зошто?

Читај повеќе
  • play_arrow

Познати осминафиналистите во ЛЕ: Адеми и Ристовски продолжуваат, Елмас елиминиран

Читај повеќе
  • play_arrow

Клиперс потопен во Мемфис

Читај повеќе

Надал го откажа настапот на турнирот во Ротердам поради повреда

Читај повеќе

Баји: Помеѓу Меси и Роналдо би го избрал Рамос

Читај повеќе