Леонардо: Роналдо во ПСЖ? Понекогаш се случуваат неверојатни работи

Спортскиот директор на парискиот гигант не ја исклучува можноста дека Кристијано Роналдо би можел да биде наредното големо име кое ќе ги засили „Светците“.

„Нормално е да го поврзуваат со ПСЖ бидејќи ПСЖ е дел од оној тесен круг на клубови кои можат да си го дозволат. Иако ситуацијата е комплицирана за сите, трансфер пазарот е повеќе прашање на можност отколку на планирање. Понекогаш се случуваат неверојатни работи, што не беше случај за време на последниот трансфер период“, вели Леонардо кој всушност одговараше на прашања поставени од навивачи преку Twitter.

Воедно, тој откри дека ПСЖ не планира да се раздели со ѕвездите Нејмар и Мбапе и сака да им ги продолжи договорите кои на двајцата им истекуваат во јуни 2022 година.

„Веќе некое време како разговараме со двајцата, но дури сега работите стануваат појасни и преговорите поинтензивни. Нашата цел е иднината да ја градиме околу нив“.

реклама

Запознајте го Гонсало Салгадо, телохранителот на Кристијано Роналдо

Read more

Британски специјалци тренираат за напад од вонземјани

Read more

Погледнете како руска олимписка шампионка го одбележа Водици

Read more

Google блокираше 164 опасни апликации: Веднаш избришете ги од телефонот

Read more

Фудбал

Меси суспендиран на два натпревара по првиот црвен картон во Барселона

Read more

Бобан Николов кариерата ја продолжува во Лече

Read more

Леонардо: Големи играчи како Меси секогаш ќе бидат желби на ПСЖ

Read more

Шпанска серија: Агентот на Рамос се натега со Реал за милион евра

Read more
 

Спорт

Меси суспендиран на два натпревара по првиот црвен картон во Барселона

Читај повеќе

Котески нов тренер на Голден Арт КЛ7

Читај повеќе
  • play_arrow

Џон Џонс ги налути обожавателите со видео во кое убива дива свиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Луис Хамилтон: Сега сум на планина, тренирам секој ден

Читај повеќе

Прв пат во зима освоен вториот највисок врв во светот

Читај повеќе

Бобан Николов кариерата ја продолжува во Лече

Читај повеќе

Ракометарите го победија Чиле и одат во наредната фаза

Читај повеќе

Леонардо: Големи играчи како Меси секогаш ќе бидат желби на ПСЖ

Читај повеќе

Работнички го откажа настапот на АБА 2 турнирот во Бања Лука

Читај повеќе