Рецепти

Леснa и брзa: Ледена сендвич торта

19. мај 2017 - 9:27 | Б.С.Б.

Ако сте љубители на сладолед и ледени торти, овој лесен и брз рецепт дефинитивно ќе ви се допадне.

Потребни состојки: 12 сладолед сендвичи, чоколаден сладолед, шлаг прелив, сендвич колачиња.

Подготовката погледнете ја во видеото:

Коментирај