Лет со мини-модели на MD-11 патнички авион

Демонстративен лет на два авиона од типот McDonnell Douglas MD-11 во макетни примероци.

Моделите се во прилично голема димензија со должина од 3,9 метри и распон на крилјата од 3,3 метри. Се работи за еднотурбински мотор, а тежината на моделот е 20 килограми. Размерот е 1:16.

Снимката е од RC Airliner настанот во Опинген, Германија одржан во јуни минатата година.

MD-11 авионите се произведуваа од 1988 година од McDonnell Douglas компанијата, а од 1997 ги откупи Boeing кој во 2000 престана со производство поради слаба побарувачка. Денес се користат само за карго од страна на FedEx Express, Lufthansa, UPS Airlines и Western Global Airlines. Дизајнот е направен според многу попопуларниот DC-10.

реклама

Наука и технологија

Како да направите Facebook страница за вашиот бизнис?

Read more

Забрзано се топат глечерите на Антарктик и на Гренланд

Read more

Како функционираат тестовите за дијагноза на вируси?

Read more

Како да го избришете профилот на TikTok?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Најголемиот фудбалски стадион во светот ќе изгледа спектакуларно

Read more
play_arrow

Научници снимија раѓање на ѕвезден систем

Read more
play_arrow

Кардио вежби за на дождлив ден

Read more
play_arrow

Запознајте го Мјаунуел Нојер – најдобриот мачорски голман во светот

Read more
play_arrow

Видео коешто докажува дека мачките се бестрашни

Read more
play_arrow

Каде се сега: Седум заборавени менаџери од Премиер лигата

Read more
play_arrow

Најдоброто од Милан во прекинатата сезона 2019/20

Read more
play_arrow

Поглед во новиот лаптоп Surface Book 3

Read more
play_arrow

Забрзано се топат глечерите на Антарктик и на Гренланд

Read more
play_arrow

Вежбање со танц со Памела Рајф

Read more
play_arrow

Вундеркинд сензации во Бундеслигата од кои се очекува многу

Read more
play_arrow

Тренинг со чорапи, за затегнати стомачни мускули

Read more